لغو نکوداشت بهرام بیضایی و سمینارهای نمایشنامه‌نویسی

برنامه‌های اردیبهشت انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان ایران لغو شد. به گزارش تئاتر آنلاین، طبق اطلاع رسانی روابط عمومی انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران قرار بر این بود که از چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت تا جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ این انجمن به ترتیب سمینارهای نمایشنامه‌نویسی و گفتگو، نمایشنامه‌نویسی و سانسور و آیین نکوداشت بهرام […]

برنامه‌های اردیبهشت انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان ایران لغو شد.

به گزارش تئاتر آنلاین، طبق اطلاع رسانی روابط عمومی انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران قرار بر این بود که از چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت تا جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ این انجمن به ترتیب سمینارهای نمایشنامه‌نویسی و گفتگو، نمایشنامه‌نویسی و سانسور و آیین نکوداشت بهرام بیضایی را برگزار کند که برگزاری این برنامه به دلیل انصراف خانه هنرمندان از میزبانی این رویداد و آماده نبودن سالن جوانمرد خانه تئاتر لغو شده است.

در توضیح روابط عمومی انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان ایران برای لغو این رویداد آمده است:

«انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان ایران، همچون دیگر انجمن‌ها و ‌کانون‌های خانه‌ تئاتر در تدارک برگزاری ۲ نشست علمی و یک نکوداشت بود که متأسفانه در آخرین لحظات، بنا بر صلاح‌دید سرپرست خانه‌ هنرمندان ایران این برنامه لغو شد.

بر اساس آخرین خبر این انجمن نیز اعلام شده بود ۲ سمینار و آیین نکوداشت بهرام بیضایی از ۲۸ تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ در تماشاخانه جوانمرد عمارت جدید خانه‌ تئاتر برگزار خواهد شد اما با توجه به این که ایمنی این تماشاخانه تا این لحظه از طرف سازمان آتش‌نشانی تأیید نشده است و آلودگی هوا و تعطیلات اخیر برگزاری این ۲ سمینار و آیین نکوداشت توسط انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران در این مکان نیز امکان‌پذیر نیست.

بدین وسیله انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان ایران پیشاپیش از همه‌ استادان، سخنرانان و مدعوین عزیز پوزش می‌خواهد و به اطلاع می‌رساند در نخستین مجال و زمان، این سلسله نشست‌ها و نکوداشت‌ها برگزار خواهد شد.

برای اعضای محترم انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران، جامعه‌ هنری و مردم بزرگ ایران سربلندی، آرامش و صلح آرزومندیم.»