» آرشیو مطالب » «قل آب» شروع‌کننده جشنواره تئاتر فجر/ اولین خارجی به صحنه می‌رود
۸اثر از تهران و ۳۹اثر از شهرهای دیگر در بخش صحنه‌ای "تئاتر فجر۴۱"
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

«قل آب» شروع‌کننده جشنواره تئاتر فجر/ اولین خارجی به صحنه می‌رود

بهمن 1, 1401 0

به گزارش تئاتر آنلاین، بخش اجراهای صحنه‌ای و خیابانی چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از امروز شنبه ۱ بهمن آغاز و جشنواره چهل و یکم با برگزاری مراسم افتتاحیه خود در تالار وحدت، رسما آغاز به کار می‌کند.

پیش از این و از ۲۵ دی بخش رادیوتئاتر چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر آغاز به کار کرد و قرار است همزمان با اولین روز اجراهای صحنه‌ای و خیابانی جشنواره، برگزیدگان خود را معرفی کند.

ساعت ۱۵:۳۰ تالار وحدت میزبان مراسم افتتاحیه چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر است که طی آن برگزیدگان بخش رادیوتئاتر، نمایشنامه‌نویسی و پژوهش نیز معرفی می‌شوند.

در اولین روز جشنواره و در بخش صحنه‌ای ۶ نمایش به صحنه می‌روند.

نمایش «طلقه‌الرحمه» به نویسندگی و کارگردانی محمد مؤید از کشور عراق اولین اثر بخش بین‌الملل جشنواره است که ساعت ۱۸ و به مدت زمان ۵۰ دقیقه در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر در ۲ نوبت ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ میزبان نمایش «آخرین‌نامه» نوشته مهرداد کوروش‌نیا و کارگردانی مهسا بایرامزاده از نقده است که با مدت زمان ۷۰ دقیقه اجرا می‌شود.

در این روز سالن سایه تئاتر شهر نیز میزبان نمایش «افلیا» به نویسندگی و کارگردانی مسعود طیبی است که با مدت زمان ۴۵ دقیقه در ۲ نوبت ۱۷ و ۱۹ روی صحنه می‌رود.

مرکز تئاتر مولوی در اولین روز جشنواره چهل و یکم پذیرای نمایش «پیله‌های خیس» به نویسندگی مجید انوری و کارگردانی فائزه نوآبادی از گرگان است. این اثر با مدت زمان ۴۵ دقیقه در ۲ نوبت ۱۶ و ۱۹ اجرا می‌شود.

تماشاخانه ایرانشهر هم در اولین روز جشنواره، تنها با سالن ناظرزاده کرمانی و میزبانی از ۱ اثر کار خود را آغاز می‌کند. در این سالن نمایش «الهه سنگ» به نویسندگی فرشید تمری و کارگردانی عبدالحکیم مشورتی از خواف با مدت زمان ۵۵ دقیقه روی صحنه می‌رود. اجرای این اثر در ۲ نوبت ۱۷ و ۲۰ است.

تالار حافظ دیگر سالن میزبان جشنواره چهل و یکم تئاتر فجر است که در روز اول و در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۰:۳۰ میزبانی نمایش «ژیگ» از تهران با مدت زمان ۵۰ دقیقه را عهده‌دار است. ناصر عاقبتیان نویسنده و کارگردان نمایش «ژیگ» است.

در بخش خیابانی چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نیز در روز اول جشنواره ۶ اثر اجرا می‌شوند.

در پهنه رودکی و پیش از آغاز مراسم افتتاحیه جشنواره، نمایش «قل آب» به نویسندگی و کارگردانی بهناز زحمتکش از یزد ساعت ۱۴:۳۰ و با مدت زمان ۱۷ دقیقه اجرا می‌شود. در ساعت ۱۵ نیز نمایش «بازمانده» به نویسندگی اصغر گروسی و کارگردانی مریم دهقانی از شیراز در پهنه رودکی اجرا می‌شود و مدت زمان این نمایش ۳۵ دقیقه است.

ساعت ۱۵:۳۰ و همزمان با آغاز مراسم افتتاحیه جشنواره، پهنه رودکی شاهد اجرای نمایش خیابانی «لیلی و مجنون» بهنام کاوه از آبادان است که با مدت زمان ۲۰ دقیقه اجرا می‌شود.

سپس و در ساعت ۱۶، ۱۶:۳۰ و ۱۷ به ترتیب نمایش‌های «یک فنجان قهوه برای عشق» به نویسندگی و کارگردانی جهانگیر چالاکی با مدت زمان ۲۵ دقیقه از بناب، «چرخیدن» به نویسندگی و کارگردانی آرش رضایی با مدت زمان ۲۵ دقیقه از ازنا و «کوسه‌برنشین» به نویسندگی رضا فقیهی و کارگردانی مرجان خورسند با مدت زمان ۲۰ دقیقه از تهران، اجرا می‌شوند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×