قسمت دوم«بلید رانر»به دنیای سینما بر می گردد

ریدلی اسکات می‌گوید به صورت جدی پیگیر امر تولید و کارگردانی قسمت دوم اکشن علمی تخیلی معروف دهه هشتادی خود «بلید رانر» است.

ریدلی اسکات می‌گوید به صورت جدی پیگیر امر تولید و کارگردانی قسمت دوم اکشن علمی تخیلی معروف دهه هشتادی خود «بلید رانر» است.

این فیلم‌ساز انگلیسی تبار سینما در یک گفت‌وگوی تازه اطلاعات جدیدی درباره این پروژه به رسانه‌های گروهی داد.

صحبت‌های جدید ریدلی اسکات در حالی مطرح می‌شود که برای بسیاری این سوال مطرح بود که آیا هریسون فورد با «بلید رانر ۲» همکاری خواهد داشت یا خیر.

این بازیگر ۶۴ساله نقش اصلی قسمت اول فیلم را که در سال ۱۹۸۲ اکران عمومی شد، بازی کرده بود.

ریدلی اسکات در این رابطه می‌گوید: “تولید «بلید رانر ۲» یک شایعه نیست. این فیلم حتما ساخته خواهد شد. ولی هنوز زمان دقیق شروع کار مشخص نشده است.”

این فیلم‌ساز درباره حضور یا عدم حضور هریسون فورد در این فیلم هم گفت: «خیلی دوست دارم او با این پروژه همکاری کند. ولی با تهیه کنندگان فیلم هنوز به یک نتیجه مشخص نرسیده‌ایم.»

اسکات به این نکته اشاره می‌کند که برخی از منتقدان گفته‌اند فورد برای بازی در نقش کاراکتر اصلی قصه فیلم، پیر است.

اما وی تاکید می‌کند شخصیتی که فورد در نسخه اصلی بازی کرد، یک موجود خاص بود و کسی نمی‌تواند بگوید (یا تعیین کند) وی چقدر عمر کرده و زنده می‌ماند!

در قصه نسخه اصلی، هریسون فورد در نقش ریک دکارد (یک بلید رانر) بازی کرد که موجودی خاص با یک سری قدرت‌های ویژه و استثنایی بود.

او ماموریت پیدا می‌کند چهار موجود ماشینی (که یک سفینه را در دل کهکشان ربوده‌اند)را پیدا و دستگیر کرده و به زمین برگرداند.

نسخه اصلی با حال و هوای دلهره‌آور خود با هزینه‌ای ۲۸ میلیون دلاری ساخته شد و در آمریکای شمالی ۳۳ میلیون دلار فروش کرد.

طی دو دهه اخیر، چند بار بحث تولید دومین قسمت این فیلم (که با تحسین منتقدان روبرو شد و اکنون لقب یک فیلم «کالت » را گرفته) مطرح شد، که به مرحله عمل نرسید.

ریدلی اسکات تابستان امسال اکشن علمی تخیلی پرفروش «پرومتوس» را روی پرده سینماها داشت و قرار است قسمت دوم آن را هم بسازد.