» آرشیو مطالب » فیلم چینی در ۳ روز ۲۰۰ میلیون دلار فروخت
4048302
آرشیو مطالب - سینما و تئاتر بین الملل

فیلم چینی در ۳ روز ۲۰۰ میلیون دلار فروخت

بهمن 14, 1400 0

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ورایتی، «نبرد در دریاچه چانگجین ۲» فیلم موفق گیشه‌های سال نوی چینی شد و با ۳ روز اکران فروشش از ۲۰۰ میلیون دلار فراتر رفت.

به این ترتیب این فیلم ۴۴ درصد از فروش کل سینماهای چین را در روز سه‌شنبه و ۴۵ درصد فروش روز چهارشنبه را از آن خود کرد و این رقم در روز پنج‌شنبه به ۴۲ درصد آمار فروش رسید.

این فیلم تنها در روز سه‌شنبه ۱۴۲ هزار اکران در سراسر چین داشت و مجموع اکران آن در روز چهارشنبه به ۱۵۶ هزار اکران رسید.

سینماداران چینی معمولاً از قیمت‌گذاری شناور استفاده می‌کنند و قیمت بلیت سینما در اکران‌های برتر و آخر هفته‌ها و تعطیلات افزایش پیدا می‌کند. قیمت بلیت برای فیلم «تک‌تیراندازان» ساخته جدید ژانگ ییمو و ژانگ مو در روز چهارشنبه ۱۴.۷۹ دلار بود و انیمیشن چینی «دانکی برای آینده» که در مکان هفتم پرفروش‌های ایستاده به قیمت ۱۷.۷۹ دلار ارایه شد.

با این حال بلیت «نبرد در دریاچه چانگجین ۲» با قیمت متوسط ۹ تا ۱۰ دلار عرضه شد و روز چهارشنبه قیمت بلیت‌های این فیلم از همه عناوین دیگر فیلم‌های سینماها پایین‌تر بود.

آیمکس هم که بخش وسیعی از مجموعه گسترده سینماهای چین را اداره می‌کند تنها در روز سه‌شنبه درآمد ناخالص ۷ میلیون دلاری را ثبت کرد که دومین روز پرفروش در اولین روز عید چینی‌ها در تاریخ بود. سال پیش بیشترین رقم فروش رقم خورده بود. از این رقم ۶.۷ میلیون دلار از فروش فیلم «دریاچه چانگجین ۲» کسب شده بود.

طبق آمار ارایه شده در ۲ روز نخست تعطیلات سال نوی چینی درآمد ناخالص سینماهای کل این کشور به ۲.۴۹ میلیارد یوان برابر با ۳۹۱ میلیون دلار رسید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×