فیلم‌تئاتر «خداحافظ راکون پیر» اکران اینترنتی می‌شود

فیلم‌تئاتر «خداحافظ راکون پیر» از روز چهارشنبه هشتم بهمن در پایگاه اینترنتی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در قالب طرح «نمایش‌نما» اکران می‌شود. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، نمایش «خداحافظ راکون پیر» با اقتباس از کتابی به همین نام اثر کلر ژوبرت از انتشارات کانون […]


فیلم‌تئاتر «خداحافظ راکون پیر» از روز چهارشنبه هشتم بهمن در پایگاه اینترنتی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در قالب طرح «نمایش‌نما» اکران می‌شود.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، نمایش «خداحافظ راکون پیر» با اقتباس از کتابی به همین نام اثر کلر ژوبرت از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید شده است.

این نمایش با رویکردی فلسفی به پدیده مرگ اشاره دارد و با زبانی ساده و بیانی ملموس، پدیده هستی‌شناسی تولد و مرگ را با شخصیت‌های حیوانات به کودکان می‌شناساند. نمایش «خداحافظ راکون پیر» داستان هفتمین جوجه طوطی است که دوست ندارد به دنیا بیاید. راکون پیر برای او از زیبایی‌های دنیا می‌گوید تا بالاخره جوجه از پوسته تخم‌مرغی‌اش خارج شده و متولد می‌شود اما همان‌طور که روزها می‌گذرد و جوجه بزرگ‌تر می‌شود راکون پیر هم پیر و پیرتر می‌شود تا این‌که یک روز … .

این نمایش به نویسندگی و کارگردانی فهیمه میرزاحسینی از تولیدات سال ۱۳۹۱ مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است. بازیگران و بازی‌دهندگان عروسک در این نمایش سیما، سعیده و سمانه میرزاحسینی هستند و طراحی صحنه و نور و ساخت دکور را علی تابع امام بر عهده داشته است.

طراحی و ساخت عروسک را سیما و سمانه میرزاحسینی، طراحی و دوخت لباس را فهیمه میرزاحسینی و طراحی پوستر و بروشور را مونا گودرزی بر عهده داشته‌اند.

از دیگر عوامل این نمایش می‌توان از سعیده میرزاحسینی به عنوان آهنگساز، وحیده میرزاحسینی به عنوان منشی صحنه، سمانه میرزاحسینی به عنوان دستیار کارگردان، حسین محی و محمود صادقی به عنوان دستیار صحنه، محمدرضا شاملوفرد اپراتور نور و زهرا شایانفر به عنوان روابط عمومی گروه نام برد که در تولید این نمایش همکاری داشته‌اند.

گامِ دوم طرح «نمایش‌نما» تا پایان سال جاری روزهای چهارشنبه هر هفته، یک فیلم‌تئاتر را در پایگاه اینترنتی کانون به نشانی th.kpf.ir برای علاقه‌مندان قرار می‌دهد.