» آرشیو مطالب » فوتبال ایلامی‌ها با تماشاگر برگزار شد!/ شلوغ‌ترین روز جشنواره فجر
فوتبال ایلامی‌ها با تماشاگر برگزار شد!/ شلوغ‌ترین روز جشنواره فجر
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

فوتبال ایلامی‌ها با تماشاگر برگزار شد!/ شلوغ‌ترین روز جشنواره فجر

بهمن 6, 1401 0

به گزارش تئاتر آنلاین، روز چهارشنبه ۵ بهمن چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر پنجمین روز خود را سپری کرد. در این روز هم نمایش‌های در نظر گرفته شده در بخش‌های صحنه‌ای و خیابانی اجراهای خود را پشت‌سر گذاشتند.

ایلامی‌ها در جذب مخاطب سالن اصلی موفق بودند

روز پنجم جشنواره چهل و یکم تئاتر فجر سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر میزبان نمایش «کرنر زیر درختان بلوط» به نویسندگی و کارگردانی اصغر خلیلی از ایلام بود. نمایشی که به نوعی موضوعی فوتبالی داشت و بر خلاف شرایط این روزهای فوتبال کشور در ورزشگاه خالی و بدون تماشاگر برگزار نشد.

این نمایش که بر اساس رخداد واقعی بمباران زمین فوتبال چوار تولید و اجرا شده است، توانست در ۲ نوبت اجرای خود تعداد مخاطب قابل قبولی را در سالن اصلی تئاتر شهر پذیرا باشد.

در روز ۲۳ بهمن سال ۱۳۶۵ مسابقه فوتبالی میان ۲ تیم منتخب چوار و جوانان استان ایلام در حال برگزاری بود که پس از گذشت ۱۰ دقیقه از نیمه دوم مسابقه، هواپیماهای عراقی زمین فوتبال را با همه بازیکنان و تماشاگرانش بمباران کردند. در این حادثه ۱۰ بازیکن، سه کودک، یک داور و یک تماشاگر به شهادت رسیدند و ۶ نفر هم جانباز شدند.

نمایش «کرنر زیر درختان بلوط» که با مدت زمان ۵۵ دقیقه اجرا شد توانست به لحاظ کیفی نیز رضایت مخاطبان خود را جلب کند.

همچنین در اجرای دوم این اثر نمایشی سردار نقدی معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران، عبدالرضا سهرابی مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد، محمود سالاری معاون هنری وزیر ارشاد، کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی، کوروش زارعی دبیر جشنواره تئاتر فجر و محمدحسین ساعی رئیس دانشگاه سوره به تماشای «کرنر زیر درختان بلوط» نشستند.

داود فتحعلی بیگی مخاطبان «در و گبر و یک قرص نان» را راضی نگه داشت

نمایش «در و گبر و یک قرص نان» به نویسندگی و کارگردانی داود فتحعلی بیگی از کرج از جمله آثار اجرا شده در پنجمین روز چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر بود که در سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر و با مدت زمان ۷۰ دقیقه اجرا شد.

فتحعلی بیگی که از هنرمندان با سابقه عرصه تعزیه و نمایش‌های ایرانی است، با استفاده از شیوه‌های اجرایی نمایش ایرانی اثر خود را روی صحنه برد.

مخاطبانی که در ۲ اجرای «در و گبر و یک قرص نان» سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر به تماشای این اثر نشستند، با نمایش ارتباط برقرار کرده و از تماشای این اثر راضی بودند.

شلوغ‌ترین روز جشنواره طی ۵ روز سپری شده

روز چهارشنبه ۵ بهمن چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر مرکز تئاتر مولوی هم میزبان نمایش «لابیرنت» پدرام رحمانی از ارومیه بود که در ۲ اجرای خود با آمار خوبی از مخاطبان همراه بود.

در کل جشنواره چهل و یکم تئاتر فجر در روز ۵ بهمن شلوغ‌ترین روز خود را نسبت به روزهای سپری شده تجربه کرد و در اکثر سالن‌های میزبان اجراهای جشنواره، فارغ از تعداد بلیت‌های فروخته شده و مهمان، تعداد قابل قبولی از مخاطبان به تماشای آثار نشستند.

منبع

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×