246معاون امور فعالیت‌های سینمایی و سمعی و بصری گفت: تخلف شرکت توزیع‌کننده فیلم «گشت ارشاد» در شبکه خانگی محرز است و توقف فعالیت شرکت تصویرگستر پاسارگاد برای یک دوره در نظر گرفته شد.

«سید علیرضا سجادپور» معاون امور فعالیت‌های سینمایی و سمعی و بصری سازمان سینمایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره تخلف موسسه توزیع فیلم «گشت ارشاد» و تصمیم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این خصوص گفت: همان‌طور که در جمع‌بندی بررسی‌های ما در بخش نمایش خانگی وزارت ارشاد حاصل شد، مقصر بودن و تخلف ‌شرکت توزیع فیلم ویدئویی «گشت ارشاد» محرز شد و تنبیهاتی در نظر گرفته شد اما این تنبیهات به قراردادهای بعدی این شرکت پس از «گشت ارشاد» باز‌می‌گردد و به قراردادهای قبلی باز نمی‌گردد.

وی در ادامه به پخش فیلم «نارنجی پوش» توسط این شرکت اشاره کرد و گفت: پخش این فیلم به قراردادهای قبلی این شرکت باز می‌گردد که نباید جلوی آن گرفته می‌شد، زیرا صاحبان فیلم متضرر می‌شدند. در این حالت امکان تغییر موسسه توزیع فیلم وجود ندارد، به همین دلیل نمی‌توان به قراردادهای قبلی آسیب زد.

توقف فعالیت موسسه تصویرگستر پاسارگاد برای یک دوره

وی درباره تنبیهات موسسه تصویرگستر پاسارگاد، گفت: این تنبیهات شامل یک دوره زمان توقف فعالیت شرکت است. این تنبیهات اگر به قراردادهای قبلی بازمی‌گشت بخش خصوصی متضرر می‌‌شد. قراردادهای قبلی طبق روال انجام می‌شود اما در یک دوره زمانی مشخصی این شرکت منع فعالیت خواهد داشت، بعد از آن مجددا با شرایطی می‌تواند فعالیت را ادامه دهد. تخلف موسسه تصویرگستر پاسارگاد برای اولین بار بوده است و ‌طبیعتا برای اولین بار میزان تنبیه کفایت خواهد کرد.

سجادپور درباره دوره عدم فعالیت شرکت گفت: به زودی اعلام خواهیم کرد، این‌ها موارد حقوقی دارد که به مجموعه اعلام خواهد شد.

بنابراین گزارش، تخلفات شرکت «تصویرگستر پاسارگاد» در خصوص توزیع فیلم «گشت ارشاد» باعث شد تا فیلم از سطح کشور جمع‌آوری شود. از جمله تخلفات این موسسه توزیع پوستر فیلم در سطح کشور بدون دریافت مجوز از اداره کل تبلیغات همچنین توزیع نسخه بدون ضمائم برای شهرستان‌ها و با ضمیمه برای تهران است.

فارس

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :