1410فعالیت تالارهای نمایشی تهران در سال جدید از 18 فروردین ماه جاری آغاز می شود.

به گزارش MrArt، مجموعه تئاتر شهر، اجراهای عمومی در سال 1392 را با میزبانی از پنج اثر نمایشی آغاز می کند.

نمایش ˈپلکانˈ به نویسندگی زنده یاد اکبر رادی و کارگردانی هادی مرزبان از 18 فروردین ماه اجرای خود را در تالار اصلی از سر می‌گیرد و تا پایان این ماه در صحنه نمایش خواهد بود.

اما دیگر تالارهای این مجموعه نمایشی همچنان میزبان چهار اثری که پیشتر و در بهمن ماه سال گذشته (1391) در سی و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر حضور داشتند خواهد بود.

بر این اساس، نمایش ˈراکبˈ به کارگردانی کوروش زارعی در تالار چهارسو، نمایش ˈمرکب‌خوانی ارکستر مردگانˈ به کارگردانی محمودرضا رحیمی در تالار قشقایی، نمایش ˈدیگر کدام ما زندگی کردن را دوست دارد؟ˈ به کارگردانی عباس غفاری در تالار سایه و نمایش ˈکابوس وقتی کاپوچینو تمام می‌شودˈ به کارگردانی میلاد اکبرنژاد در کارگاه نمایش به صحنه خواهند رفت.

تالار وحدت نیز در این ایام میزبان نمایشی مناسبتی با نام ˈبه خواب من هم بیاˈ به کارگردانی حمید نیلی است که این اثر نمایشی متناسب با ایام دهه فاطمیه توسط گروه نمایشی ˈترابˈ تولید شده و به اجرا خواهد رفت.

تماشاخانه سنگلج نیز میزبان نمایش ˈسوگ سیاوشˈ به کارگردانی شکرخدا گودرزی خواهد شد، این اثر نیز از جمله نمایش های حاضر در جشنواره تئاتر فجر سال گذشته بود.

تماشاخانه ایرانشهر هم به طور همزمان از سه نمایش پذیرایی می کند. سالن استاد سمندریان این تماشاخانه میزبان دو نمایش ˈباغ آلبالوˈ به نویسندگی ˈآنتوآن چخوفˈ و کارگردانی حسن معجونی و ˈسه گانه اورنگˈ به نویسندگی مشترک محمد امیر یاراحمدی، علیرضا نادری و نیما نادری خواهد بود؛ و در سالن شماره یک ایرانشهر نیز نمایش ˈقراردادˈ نوشته ˈاسلاومیر مروژکˈ و کارگردانی داریوش مودبیان به صحنه می ‌رود.

تالار هنر نیز از جمله سالن های نمایشی تهران است که فعالیت مجدد خود را از 18 فروردین ماه 1392 با اجرای نمایش ˈسه ماهی کوچولوˈ آغاز می‌کند.

این نمایش نوشته منصورخلج است و با کارگردانی محسن صفری از تاریخ یاد شده همه روزه به جز شنبه ساعت 19 و 30 دقیقه در تالار هنر میزبان مخاطبان نمایش های کودک و نوجوان خواهد بود.

داستان این نمایش درباره سه ماهی کوچک است که در برکه‌ای زندگی می‌کنند، یکی از این ماهی‌ها خوشخواب است و دیگری بازیگوش و آن یکی آینده‌نگر؛ از قضا روزی دو شکارچی به صورت اتفاقی به این برکه می‌رسند و تصمیم می‌گیرند آنها را شکار کنند.

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :