فرصت بزرگ «بتمن» در چین از دست رفت!/ فروش پایین در سایه کرونا

فیلم «بتمن» با اکران در چین در اولین آخر هفته نمایشش تنها ۱۱.۶ میلیون دلار فروخت. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از اسوشیتدپرس، فیلم «بتمن» با اکران در چین هر چند فیلم نخست باکس آفیس این کشور شد، اما فروش چندان موفقی نداشت و تنها ۱۱.۶ میلیون دلار فروخت. گرچه این بالاترین فروش فیلمی […]

فیلم «بتمن» با اکران در چین در اولین آخر هفته نمایشش تنها ۱۱.۶ میلیون دلار فروخت.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از اسوشیتدپرس، فیلم «بتمن» با اکران در چین هر چند فیلم نخست باکس آفیس این کشور شد، اما فروش چندان موفقی نداشت و تنها ۱۱.۶ میلیون دلار فروخت.

گرچه این بالاترین فروش فیلمی هالیوودی در چین در سال ۲۰۲۲ بوده است، اما بازگشت کرونا به چین و مشکلات ناشی از آن بر فروش در سینماها اثر گذاشته و در نتیجه یک فرصت بزرگ برای این فیلم هالیوودی از دست رفته است.

در مجموع ۱۶ درصد از فروش سینماهای چین در این آخر هفته نصیب «بتمن» شده است. این فیلم در ۴۴۰ پرده آیمکس به نمایش درآمده در حالی که امکان نمایش در ۷۵۰ پرده نمایش در تعطیلات آخر هفته در چین، امکانی معمولی است.

در همین حال فیلم پرفروش چینی «نبرد در دریاچه چانگجین ۲» همچنان از فیلم‌های مورد توجه در این کشور است و در این آخر هفته ۱.۶ میلیون دلار دیگر فروخت تا مجموع فروشش به رقم بزرگ ۶۳۸ میلیون دلار برسد.

گرچه چین امسال نیز برای دومین سال متوالی بزرگ‌ترین بازار سینمای جهان بوده، در مقایسه با همین مقطع زمانی از سال پیش، فروش گیشه‌های چین امسال کمتر است. بازگشت مجدد کرونا تهدیدی برای افزایش فروش سینماهای این کشور و مانعی برای بازگشت به سطح فروش ۲۰۱۹ است.

در مجموع فروش هفته پیش گیشه‌های چین ۲۱ میلیون دلار بوده که دومین هفته کم‌فروش در سال ۲۰۲۲ را ثبت کرده است. در مجموع فروش امسال سینماهای چین تاکنون ۲.۱۸ میلیارد دلار است که ۲۰ درصد کمتر از سال پیش در همین مقطع زمانی است.

اکنون حدود ۳۰ درصد سینماهای چین غیرفعال هستند و این رقم ممکن است تا آخر هفته به ۴۳ درصد هم برسد. تعطیلی سینماها در شهرهای بزرگ متمرکز است و آمار مبتلایان به کرونا بدون داشتن هیچ‌گونه علایمی مقامات این کشور را حساس کرده است.