«فراموش‌شدگان خیابان لاله‌زار» منتشر شد/ زندگینامه ۱۰ هنرمند مطرح

کتاب «فراموش‌شدگان خیابان لاله‌زار» نوشته پیمان شیخی توسط انتشارات غنچه راهی بازار کتاب و نشر شد. پیمان شیخی نویسنده، مجری و فعال رسانه‌ای درباره انتشار تازه ترین کتابش به تئاتر آنلاین گفت: کتاب «فراموش شدگان خیابان لاله زار» ششمین تالیف من و چهارمین کتابی است که در حوزه هنر تئاتر منتشر کرده ام. این کتاب […]


کتاب «فراموش‌شدگان خیابان لاله‌زار» نوشته پیمان شیخی توسط انتشارات غنچه راهی بازار کتاب و نشر شد.

پیمان شیخی نویسنده، مجری و فعال رسانه‌ای درباره انتشار تازه ترین کتابش به تئاتر آنلاین گفت: کتاب «فراموش شدگان خیابان لاله زار» ششمین تالیف من و چهارمین کتابی است که در حوزه هنر تئاتر منتشر کرده ام. این کتاب توسط انتشارات غنچه منتشر شده است.

وی که سال‌ها به‌عنوان خبرنگار و مسئول روابط عمومی اداره تئاتر فعالیت داشته است درباره این کتاب توضیح داد: علاوه بر فعالیت‌های ژورنالیستی بیش از چهارده سال است که به عنوان مجری رادیو و تلویزیون فعالیت داردم اما در طی این مدت نیز دست از پژوهش پیرامون تهران قدیم و تئاتر برنداشتم که کتاب «فراموش شدگان خیابان لاله زار» حاصل همین پژوهش در زمینه زندگی هنرمندان نسل‌های گذشته تئاتر است.

شیخی ادامه داد: این کتاب شامل زندگینامه هنری ۱۰ هنرمندِ ستاره و مطرح تئاتر دهه ۲۰ کشورمان می شود که به صورت گذرا به زندگی این هنرمندان پرداخته شده است. در این کتاب به زندگی هنرمندانی چون سیدعلی خان نصر، اسماعیل خان مهرتاش، معزالدیوان فکری ارشاد، غلامحسین نقشینه، نصرت الله محتشم، رفیع حالتی، اصغر تفکری، هوشنگ سارنگ، صادق بهرامی و عبدالحسین نوشین پرداخته ام.

وی در پایان صحبت هایش متذکر شد: علاقه‌مندان به خرید این کتاب می توانند علاوه بر مراجعه به کتابفروشی‌ها از طریق سایت انتشارات غنچه و سایت همبودگاه که از طریق موتور جستجوگر گوگل نیز امکان یافتن آنها وجود دارد برای خرید کتاب «فراموش شدگان خیابان لاله زار» اقدام کنند.

در مقدمه این کتاب آمده است: «به نام او که مهربانترین مهربانان است. آئین سپاسگزاری یکی از خصائل شاخص نیاکان ما بوده که زندگی ماشینی این روزگار موجب کمرنگ شدن آن شده و در روابط اجتماعی شاهد نواسانات این خصلت نیکو و پسنده هستیم. کتاب «فراموش‌شدگان خیابان لاله‌زار» به منظور قدردانی از پیشگامان نخستین تئاتر ایران زمین به نگارش درآمده و این نخستین جلد این کتاب است که زندگی هنری تعدادی از هنرمندان نامدار، صاحب اندیشه، موثر و مهم تئاتر ایران را مرور می‌کند. کسانی که اساتید پیشکسوتانی محسوب می‌شوند که نسل امروز آنها را می‌شناسد و با یاری پروردگار در جلدهای آتی این کتاب زندگی بخش دیگری از این هنرمندان مرور می‌شود.»