فراخوان رویداد نمایشنامه‌نویسی «راه روشن» منتشر شد

فراخوان رویداد نمایشنامه‌نویسی «راه روشن» با محوریت نهج‌البلاغه و به منظور ترویج اندیشه‌های بلند علوی و آموزه‌های گرانقدر امام علی‌ (ع) در آیینه هنرهای نمایشی، منتشر شد. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، رویداد نمایشنامه‌نویسی «راه روشن» با محوریت کتاب شریف «نهج‌البلاغه» به منظور ترویج اندیشه‌های بلند علوی و آموزه‌های […]


فراخوان رویداد نمایشنامه‌نویسی «راه روشن» با محوریت نهج‌البلاغه و به منظور ترویج اندیشه‌های بلند علوی و آموزه‌های گرانقدر امام علی‌ (ع) در آیینه هنرهای نمایشی، منتشر شد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، رویداد نمایشنامه‌نویسی «راه روشن» با محوریت کتاب شریف «نهج‌البلاغه» به منظور ترویج اندیشه‌های بلند علوی و آموزه‌های گرانقدر امام علی‌(ع) در آیینه هنرهای نمایشی به همت این اداره‌کل و انجمن هنرهای نمایشی ایران برگزار می‌شود.

متقاضیان باید در مرحله نخست، طرح و ایده نمایشنامه خود را به صورت مبسوط و با در نظر داشتن ضوابط نگارش در بخش ویژه رویداد «راه روشن» روی تارنمای ایران‌تئاتر به نشانی http//:theater.ir بارگذاری کرده، فرم ویژه تقاضای حضور را تکمیل کرده و کد رهگیری دریافت کنند.

هیات‌ انتخاب پس از مطالعه و ارزیابی طرح‌های رسیده، آن دسته از طرح‌های نمایشی را که در راستای اهداف برگزاری، مطابق با مضامین و رویکردهای این رویداد هنری و برخوردار از ظرفیت تبدیل شدن به نمایشنامه باشد انتخاب و معرفی می‌کند.

سپس صاحبان طرح‌های معرفی شده فرآیند تبدیل طرح به نمایشنامه را طی کرده و اثر کامل خود را جهت ارزیابی نهایی مجددا روی تارنمای ایران‌تئاتر بارگذاری خواهند کرد و در انتها آثار برگزیده در قالب مجموعه نمایشنامه توسط انتشارات نمایش منتشر خواهد شد.

در این رویداد آثاری پذیرفته می‌شوند که تولید جدید محسوب شوند و تا پیش از این اجرایی از آن‌ها به صحنه نرفته باشد و در مسابقه نمایشنامه‌نویسی دیگری برگزیده نشده یا به چاپ نرسیده باشند.

مهلت تکمیل فرم تقاضا و بارگذاری طرح روی تارنمای ایران‌تئاتر تا ۲۰ دی‌ ۱۳۹۹ و زمان معرفی طرح‌های برگزیده ۱۱ بهمن‌ سال جاری است و برگزیدگان تا اول اردیبهشت ۱۴۰۰ فرصت دارند اثر کامل خود را ارائه دهند.

دبیرخانه رویداد نمایشنامه‌نویسی «راه روشن» در تهران، خیابان حافظ، خیابان استاد شهریار، جنب تالار وحدت، اداره‌کل هنرهای نمایشی، ساختمان شماره ۲، دبیرخانه دائمی جشنواره‌ها با شماره تماس ۶۶۷۱۰۷۰۲-۰۲۱ قرار دارد.