فراخوان دریافت نمایشنامه در حوزه کودک و نوجوان

انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس طی فراخوانی از تولیدات نمایشی و نمایشنامه برای بهره مندی از ظرفیت های موجود در عرصه نمایش کودک و نوجوان دعوت به همکاری کرده است.

انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس طی فراخوانی از تولیدات نمایشی و نمایشنامه برای بهره مندی از ظرفیت های موجود در عرصه نمایش کودک و نوجوان دعوت به همکاری کرده است.

به گزارش تئاتر آنلاین، انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس آمادگی دارد با توجه به راه اندازی سالن های سرو و استودیو نمایش روایت با گروه های نمایشی، هنرمندان، دانشجویان و استادان برای اجرای عمومی آثار ارزشمند در این سالن ها همکاری کند.

تماشاخانه سرو انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در راستای بهره مندی از ظرفیت های موجود در عرصه نمایش کودک و نوجوان و نیز شناسایی جوانان و فعالان این عرصه به پذیرش آثاری که در این حوزه نگاشته یا تولید شده، اقدام و فراخوانی را منتشر کرده است.

موضوعات فراخوان

شکل گیری انقلاب اسلامی ایران

دفاع مقدس و مقاومت

گروه های تکفیری و مدافعان حرم

اقتصاد مقاومتی

آموزش و تربیت برای کودکان و نوجوانان

خانواده در جامعه اسلامی – ایرانی

بخش های فراخوان

نمایشنامه: در این بخش هنرمندان و گروه های نمایشی می توانند نمایشنامه های خود را بر اساس شیوه های گوناگون نمایشی به ستاد بررسی آثار ارائه کنند.

نمایش: در این بخش گروه های نمایشی که آثار خود را پیش از این با موضوعات مطرح شده تولید کرده اند، می توانند فیلم نمایش خود را برای بازبینی به ستاد بررسی آثار ارائه کنند.

شرایط ارسال آثار

ارسال آثار می بایست در قالب word روی لوح فشرده همراه با ۳ نسخه چاپی ارائه شود.

صفحات متن باید بدون ذکر نام و مشخصات صاحب اثر ارسال شود.

هیچگونه محدودیتی در دریافت آثار وجود نداشته و هر فرد می تواند چندین اثر (فیلم، نمایش و نمایشنامه) ارائه کند.

آثار ارسالی اعم از نمایشنامه یا فیلم نمایش، عودت داده نخواهد شد.

تماشاخانه سرو محدودیتی در بازتولید آثار نمایشی که پیش از این اجرای عموم داشته اند، ندارد.

هنرمندان و گروه های نمایشی که پیش از این آثار خود را تولید کرده اند؛ نیازی به ارائه متن نمایشنامه ندارند و باید ۴ نسخه از لوح فشرده اثرخود را جهت بررسی در شورای تخصصی ارائه کنند.

گاهشمار فراخوان

آخرین مهلت ارسال آثار: ۳۰ مهرماه ۱۳۹۵

اعلام آثار پذیرفته شده: ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۵

نمایشنامه های ارسالی، توسط کارشناسان انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و تماشاخانه سرو مطالعه و بررسی شده و از نمایشنامه های مورد تایید یا نمایش هایی که فیلم آنها بازبینی شده و مورد قبول واقع شده است، جهت اجرای عمومی در «تماشاخانه سرو» حمایت مالی خواهد شد.

هنرمندان و گروه های نمایشی می توانند آثار خود را به نشانی ستاد بررسی آثار در «تماشاخانه سرو» واقع در میدان فردوسی، خیابان سپهبد قرنی، ابتدای خیابان شهید فلاح پور، پلاک ۱، تماشاخانه سرو، ستاد بررسی نمایشنامه های کودک و نوجوان ارسال کنند.

علاقمندان به منظور کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت تئاتر مقاومت به نشانی WWW.resistancetheater.ir مراجعه کنند.