فراخوان جشنواره سراسری مجازی تئاتر «اناردون» منتشر شد

معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱ و کانون تئاتر خیابانی اداره‌کل هنرهای نمایشی با همکاری انجمن هنرهای نمایشی ایران جشنواره سراسری مجازی تئاتر «اناردون» را در ۳ بخش برگزار می‌کند. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط‌ عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، کانون تئاتر خیابانی اداره‌ کل هنرهای نمایشی با همکاری انجمن هنرهای […]


معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱ و کانون تئاتر خیابانی اداره‌کل هنرهای نمایشی با همکاری انجمن هنرهای نمایشی ایران جشنواره سراسری مجازی تئاتر «اناردون» را در ۳ بخش برگزار می‌کند.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط‌ عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، کانون تئاتر خیابانی اداره‌ کل هنرهای نمایشی با همکاری انجمن هنرهای نمایشی ایران و معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱ به مناسبت فرارسیدن طولانی‌ترین شب سال و زنده نگه‌داشتن آداب و رسوم کهن ایرانیان در شب یلدا، جشنواره سراسری مجازی تئاتر «اناردون» را برگزار می‌کند.

این جشنواره در ۳ بخش «نقالی»، «اجرای تئاتر خانوادگی با موضوع شب‌نشینی و قصه‌های یلدایی» و «آیین‌های نمایشی یلدایی (اقوام)» برگزار می‌شود.

در بخش «اجرای تئاتر خانوادگی با موضوع شب‌نشینی و قصه‌های یلدایی» هر گروه می‌بایست با حضور اعضای خانواده یکی از داستان‌ها یا روایت‌های شب یلدا را انتخاب و اثر را در منزل با همکاری یکدیگر تولید کنند. بخش «آیین‌های نمایشی یلدایی (اقوام)» نیز ویژه گروه‌های نمایشی است که امکان تولید نمایش‌های آیینی قوم خود را دارند.

مدت زمان این آثار نمایشی می‌تواند بین ۲ تا ۱۵ دقیقه باشد و مهلت ارسال آثار تا پنجم دی‌ماه است.

دبیرخانه جشنواره سراسری مجازی تئاتر «اناردون» در تهران، میدان قزوین، خیابان قزوین، شهرداری منطقه ۱۱، ساختمان شماره ۲، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی قرار دارد.

فایل pdf فراخوان را اینجا ببینید.