» آرشیو مطالب » فراخوان بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فجر منتشر شد
1884953
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

فراخوان بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فجر منتشر شد

اردیبهشت 9, 1398 0

1884953
خرمشهر _ فراخوان جشنواره تئاتر فتح خرمشهر برای حضور در بیست و دومین دوره جشنواره منتشر شد.

به گزارش تئاتر آنلاین، بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر به دبیری حمیدرضا آذرنگ از ۱۵ تا ۱۹ آبان ۱۳۹۸ در منطقه آزاد برگزار می‌شود.

براساس فراخوان منتشر شده، این دور از جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر شامل چهار بخش تئاتر صحنه‌ای، نمایش‌های محیطی و خیابانی (میدانی)، نمایش‌های کوتاه و مسابقه نمایشنامه‌نویسی است.

طبق فراخوان منتشر شده بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در بخش نمایش‌های کوتاه، پذیرای نمایش‌هایی خواهد بود که در بازه زمانی یک تا ۲۰ دقیقه تعریف شده باشند و به شکل رقابتی برگزار می‌شود. موضوع آثار نمایشی در این بخش آزاد است اما نمایش‌های ارسالی با موضوع «مقاومت و دفاع مقدس» در اولویت خواهند بود. بخش تئاتر صحنه‌ای به صورت رقابتی برگزار می‌شود و موضوعات آثار نمایشی حاضر در آن شامل «مقاومت و دفاع مقدس» و «آزاد، با مضامین جلوه مقاومت و ایثار در آثار نمایشی آئینی و سنتی با مؤلفه‌های بومی» است.

بخش نمایش‌های محیطی و خیابانی (میدانی) اگرچه به صورت غیررقابتی برگزار می‌شود اما آثار منتخب مردمی در مراسم اختتامیه مورد تقدیر قرار می‌گیرند و موضوع آثار نمایشی در این بخش هم همانند بخش صحنه‌ای است.

بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی نیز مختص نمایشنامه‌هایی با مضامین و موضوعات هشت سال دفاع مقدس، آسیب‌شناسی دوران بعد از جنگ تحمیلی و موضوع اصلی جشنواره یعنی حماسه فتح خرمشهر است.

آخرین مهلت پذیرش متون، طرح و ایده ششم خرداد، زمان اعلام نتایج بازخوانی متون اول تیر، بازبینی آثار در بخش صحنه‌ای (به صورت حضوری) از اول شهریور و اعلام نتایج نهایی بازبینی ۱۵ مهر ۱۳۹۸ است.

علاقمندان می‌توانند نسخه World و Pdf فراخوان را از قسمت فایل‌های ضمیمه دریافت کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر یا ارسال آثار با دبیرخانه بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در منطقه آزاد اروند، خرمشهر، بلوار آیت‌الله خامنه‌ای (۴۰ متری)، سایت اداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با شماره تماس ۵۳۵۱۳۰۷۰- ۰۶۱ و دبیرخانه دائمی جشنواره‌ها در تهران در مرکز هنرهای نمایشی با شماره تماس ۶۶۷۱۰۷۰۲-۰۲۱ تماس برقرار کنند.

به گزارش تئاتر آنلاین، بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر توسط سازمان منطقه آزاد اروند، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند، اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت انجمن هنرهای نمایشی برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×