» آرشیو مطالب » فراخوان اجراهای ۹۶ منتشر می‌ شود
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

فراخوان اجراهای ۹۶ منتشر می‌ شود

اسفند 21, 1395 0

مدیر تالار مولوی اظهار کرد که فراخوان اجراهای تابستان و نیمه دوم سال ۹۶ این مجموعه تئاتری تا پایان اسفندماه سال جاری منتشر می شود.

به گزارش تئاتر آنلاین، امیرحسین حریری مدیر تالار مولوی درباره برنامه های این مجموعه تئاتری در روزهای پایانی سال جاری و همچنین برنامه های مدنظر برای سال ۹۶ به (تئاتر آنلاین) مهر گفت: ما طی چند روز گذشته میزبان جشنواره تئاتر تجربه بودیم که اختتامیه این جشنواره روز جمعه ۲۰ اسفندماه برگزار شد. همزمان با این جشنواره نمایش های «این ها همه خوبند» در سالن اصلی و «پاپا اتللو» در سالن کوچک تالار مولوی روی صحنه بودند که این نمایش ها تا ۲۷ اسفندماه به اجراهای خود ادامه می دهند.

وی ادامه داد: تالار مولوی از ۱۴ فروردین ماه فعالیت خود در سال ۹۶ را با میزبانی سه اثر نمایشی جدید آغاز می کند که این آثار در مرحله اخذ مجوزهای لازم برای اجرا هستند.

مدیر تالار مولوی درباره وضعیت بازسازی این مجموعه تئاتری، یادآور شد: همه ابعاد بازسازی تالار مولوی تکمیل شده و تنها مواردی جزیی باقیمانده که انجام می شوند. از این رو در تعطیلات نوروز ۹۶ برنامه ای برای بازسازی تالار مولوی نداریم.

حریری با بیان اینکه با توجه به مصوبات شورای هنری تالار مولوی در سال ۹۶ برنامه های متنوعی در زمینه آموزشی، پژوهشی و اجرای تئاتر در نظر گرفته است، اظهار کرد: فراخوان اجراهای تابستان و نیمه دوم سال ۹۶ تالار مولوی نیز تا پایان اسفندماه منتشر می شود و هنرمندان و استادان می توانند پیشنهادهای خود را برای اجرا در تالار مولوی ارائه دهند.

وی افزود: در کنار برنامه های اجرای تئاتر، قطعا برنامه های پژوهشی و آموزشی محور را هم در تالار مولوی در سال ۹۶ دنبال خواهیم کرد که از جمله آنها می توان به برگزاری دومین هفته پرفورمنس ایرانی با رویکرد پرفورمنس شهری اشاره کرد. این برنامه در مهرماه سال آینده به همراه یک سمینار بین المللی برگزار خواهد شد.

مدیر تالار مولوی با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی «بدن های مرئی» توسط ۲ هنرمند و مدرس تئاتر از کشور آلمان در اسفندماه ۹۵ در این مجموعه تئاتری، اعلام کرد: درصدد هستیم در نیمه اول سال ۹۶ برنامه نمایشنامه‌خوانی با رویکرد پژوهشی را هم در تالار مولوی برگزار کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×