بازیگر نقش فاگین از «الیور توئیست» می‌ گوید

Reading Time: 2 minutes بازیگر نقش فاگین در نمایش «الیور توییست» با اشاره به اینکه تلاش کرده نقشش را بدون الگو گرفتن از نمونه های قبلی بازی کند درباره دیگر ویژگی های این اثر نمایشی سخن گفت.

Reading Time: 2 minutes

بازیگر نقش فاگین در نمایش «الیور توییست» با اشاره به اینکه تلاش کرده نقشش را بدون الگو گرفتن از نمونه های قبلی بازی کند درباره دیگر ویژگی های این اثر نمایشی سخن گفت.

به گزارش تئاتر آنلاین، هوتن شکیبا که در نمایش «الیور توئیست» به کارگردانی حسین پارسایی نقش فاگین را برعهده دارد درباره تجربه بازی در یک تئاتر موزیکال به مهر گفت: همیشه دوست داشتم در کارنامه کاری خودم تجربه بازی در تئاتر موزیکال را داشته باشم و با اینکه پیش از این تنها در یک اجرا و در نمایش «اسکلیگ و بچه های پرواز» تجربه بسیار کوچکی در این زمینه داشتم اما همیشه در فکرم بود اگر فرصت دست داد وارد این چالش بشوم، که با نمایش «الیور توئیست» این موقعیت برای من پیش آمد.

وی که پیش از این در نمایش هایی از جمله «باغ آلبالو»، «مترسک»، «زمان لرزه»، «هیپوفیز»، «ننه دلاور بیرون پشت در»، «بر پهنه دریا»، «دن کامیلو»، «مرگ هوتن»، «ستوان اینیشمور» و … بازی داشته است حرکت و خواندن توامان روی صحنه را از جذابیت ها و هیجان های اصلی این نمایش دانست که موجب شده در این اثر نمایشی به ایفای نقش بپردازد.

بازیگر سریال «لیسانسه ها» با اشاره به اینکه رمان «الیور توئیست» و فیلم هایی که از روی آن ساخته شده است در خاطره همه ما ثبت شده است، گفت: همه ما از «الیور توئیست» نوستالژی هایی در ذهن خود داریم همچنین ورژن های زیادی از این داستان در طی این سال ها در سینما و تئاتر ساخته شده که دیده ایم اما زمانی که این تئاتر و بازی در نقش فاگین که پرجاذبه ترین نقش این رمان برایم بود به من پیشنهاد شد هیچ مروری بر همه چیزهایی که از این رمان دیده و یا خوانده بودم، نداشتم و حتی عمدا نسخه موزیکال کارول رید را که تئاتر بر اساس آن شکل گرفته است، ندیدم تا با توجه به ذهنیت خودم و خالی از هر گونه پیش‌زمینه ذهنی این نقش را بازی کنم.

بازیگر نقش فاگین درباره کار با بازیگران کودک در این نمایش توضیح داد: کار کردن با بچه ها در هر پروژه ای ۲ روی یک سکه را با خود به همراه دارد که یک روی آن انرژی زیاد آنها و زاویه دید جالبشان به کار و نقش هایشان است که به ما هم انتقال می یابد و یک روی دیگر کم تجربگی ها و بازیگوشی هایشان است که هر چند ممکن است سرعت کار را کم کند اما در نهایت تجربه خوبی محسوب می شود و برای من باعث خوشحالی است.

شکیبا در پایان با اشاره به حرفه ای بودن عوامل پشت صحنه بیان کرد: با اینکه سنگ بزرگی برداشتیم که پیش از این نمونه‌ای از آن را در تئاتر کشور نداشتیم اما به واسطه گروهی که در کنار هم جمع شده اند، نتیجه کار بسیار امیدوارکننده است.

نمایش «الیور توئیست» به کارگردانی حسین پارسایی از چهارشنبه اول آذرماه اجرای عمومی خود را در تالار وحدت آغاز می کند.