علی نصیریان عضو پیوسته فرهنگستان هنر شد

علی نصیریان با پیشنهاد گروه تخصصی نمایش و ادبیات نمایشی و تصویب مجمع عمومی فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران به عضویت پیوسته این فرهنگستان درآمد. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط‌ عمومی فرهنگستان هنر، علیرضا اسماعیلی سرپرست فرهنگستان هنر، طی حکمی عضویت علی نصیریان هنرمند پیشکسوت سینما و تئاتر را به عنوان عضو […]


علی نصیریان با پیشنهاد گروه تخصصی نمایش و ادبیات نمایشی و تصویب مجمع عمومی فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران به عضویت پیوسته این فرهنگستان درآمد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط‌ عمومی فرهنگستان هنر، علیرضا اسماعیلی سرپرست فرهنگستان هنر، طی حکمی عضویت علی نصیریان هنرمند پیشکسوت سینما و تئاتر را به عنوان عضو پیوسته فرهنگستان هنر ابلاغ کرد.

در بخشی از این حکم آمده است:

«با عنایت به مصوبه پانزدهمین جلسه مجمع عمومی فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران و نظر به شایستگی‌ها و تجارب ارزشمند و سالیان سال تلاش و همت ستودنی جناب‌عالی در خلق آثار فاخر و ماندگار عرصه هنرهای نمایشی، به عضویت پیوسته این فرهنگستان منصوب می‌شوید.»

علی نصیریان که نقش‌هایی منحصر به‌ فرد و ماندگار در تاریخ هنرهای نمایشی ایفا کرده است، عضو گروه تخصصی نمایش و ادبیات نمایشی فرهنگستان هنر بوده و در سال ۱۳۸۰ به‌ عنوان چهره ماندگار ایرانی در رشته بازیگری تئاتر و سینما شناخته شد و نشان درجه یک هنری را نیز دریافت کرد.