» تئاتر ایران » علی سلیمانی در نمایش « در کشتزار»
0138
تئاتر ایران

علی سلیمانی در نمایش « در کشتزار»

آذر 25, 1391 0

0138حسین کیانی که قرار است این نمایش را سال آینده اجرا کند درباره تکمیل گروه بازیگران نمایش جدیدش گفت: با پیوستن علی سلیمانی به نمایش ما، فقط یک بازیگر دیگر مانده که نقش یک نمایشنامه‌نویس را دارد.

وی افزود: کاراکتر نمایشنامه‌نویس بسیار حساس است چون در یک نمایش کمدی تنها کاراکتر تراژیک کار است به همین دلیل هم در نگارش و هم در انتخاب بازیگر آن، حساسیت بالایی برای من وجود دارد شاید چون خودم نمایشنامه‌نویس هستم.

این کارگردان تئاتر که پیش از این هم در نمایش «مشروطه‌بانو» با علی سلیمانی همکاری داشته است،‌یادآور شد: خوشبختانه علی سلیمانی بازیگر بسیار خوب و بااخلاقی است و در نمایش «مشروطه بانو» هم همکاری بسیار خوبی با یکدیگر داشتیم.

کیانی که پیش از این گفته بود با بازیگران نمایش جدیدش قرارداد معنوی و اخلاقی بسته است با اشاره به شرایط اقتصادی بی‌ثبات تئاتر یادآور شد: در حال حاضر انتخاب بازیگران خوب و با اخلاق در تئاتر بسیار دشوار شده است زیرا شرایط به گونه‌ای رقم می‌خورد و بستر طوری فراهم می‌شود که تعهد واقعی و متعالی نسبت به تئاتر رفته رفته کم‌رنگ و کم رنگ‌تر می‌شود اما به هر حال مهم‌ترین دغدغه یک گروه اجرایی، انتخاب بازیگر است چرا که بازیگر مهم‌ترین عنصر یک تئاتر است.

نویسنده و کارگردان نمایش‌های «اهل قبور» و «تکیه ملت» ادامه داد: در حال حاضر به دلیل وضعیت اقتصادی تئاتر که بسیار متزلزل و غیر قابل تعریف شده است،‌طبیعی است بازیگران نتوانند آن گونه که در خور هنر تئاتر است به تعهداتشان وفادار بمانند، به ویژه اینکه شرایط اقتصادی دشواری که داریم بیش از همه، گریبان هنرمندان را گرفته است. هر چند افراد هستند که شرایط را رقم می‌زنند اما در نهایت خود افراد، قربانی این شرایط می‌شوند.

حسین کیانی در پایان گفت: با وجود همه اینها خوشبختانه کارگردان خوش‌شانسی بوده‌ام و از طرف بازیگران لطمه جدی ندیده‌ام اما در کل شرایط برای انتخاب بازیگر سخت است چون همان گونه که اشاره کردم، هیچ قرارداد مکتوبی برای متعهد کردن افراد وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، نمایش «در کشتزار» یا «داهول‌نامه» یک اثر کمدی و معاصر است و شخصیت‌های آن از یک خانواده متوسط ایرانی تشکیل شده‌اند که در کشتزاری گیر می‌افتند و ناچارند با این شرایط به زندگی و حیات خود ادامه بدهند.

پیش از این حضور بازیگرانی چون فریده سپاه منصور، رویا میرعلمی، نسیم ادبی، شبنم مقدمی، امیر جعفری، امیررضا دلاوری، علیرضا محمدی، نوید محمدزاده و محمد روشنی در این اثر نمایشی قطعی شده بود.

قرار است این نمایش بهار آینده در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر به صحنه برود.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×