» آرشیو مطالب » مهدی آشنا با عکسی از نمایش «مشق شب» برنده جشنواره بین‌المللی عکس ژوهای چین شد
عکاس نمایش مشق شب
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

مهدی آشنا با عکسی از نمایش «مشق شب» برنده جشنواره بین‌المللی عکس ژوهای چین شد

آذر 9, 1402 زمان مطالعه: 1 دقیقه 0

مهدی آشنا، عکاس عرصه نئاتر با عکسی از نمایش «مشق شب» مدال طلای ششمین جشنواره بین‌المللی عکس ژوهای چین را کسب کرد.

به گزارش رسانه خبری تئاترآنلاین و به نقل از خبرگزاری مهر، مهدی آشنا، عکاس عرصه نمایش در ششمین جشنواره بین‌المللی عکس ژوهای چین که در دو بخش آزاد رنگی و سیاه و سفید برگزار شد، توانست مدال طلای این مسابقات را از آن خود کند.

اثر برگزیده مهدی آشنا در این جشنواره، متعلق به عکسی از نمایش «مشق شب» به کارگردانی امیر نجفی است که سال ۱۳۹۸ روی صحنه رفته است.

عکاس مهدی آشنا

مهدی آشنا هنرمند عکاس باسابقه عضو انجمن عکاسان مطبوعات ایران، انجمن عکاسان تئاتر، انجمن آسیفا و فدراسیون جهانی عکاسی فیاپ و از عکاسان شناخته‌شده در حوزه عکاسی تئاتر است.

او دبیری رویدادهای متعدد هنری را برعهده داشته است که شاید مهمترین آن‌ها، داور بخش عکس و مدیر اجرایی سی و ششمین، سی و هفتمین و چهلمین جشنواره تئاتر فجر، دبیری پنج دوره بخش پوستر و عکس جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی، دبیر بخش عکس و پوستر سومین جشنواره تئاتر شهر و دبیر بخش نگاه هنرمند سومین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران است.

این هنرمند عکاس همچنین، داوری جشنواره منتقدین تئاتر ایران، داوری دو دوره بخش عکس جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی و داوری جشنواره عکس هوسم را نیز عهده‌دار بوده است.

در کارنامه او، جوایز بین‌المللی و ملی نیز به چشم می‌خورد که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از نفر اول بخش عکس هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی مبارک ۱۳۹۹، برگزیده دوازدهمین دوره جشنواره taichung ۲۰۲۳ Taiwan، برگزیده جشنواره someone ۲۰۲۳ Tajikistan، برگزیده جشنواره جشنواره آنتاریو کانادا ۲۰۲۳، برگزیده جشنواره othello circuit ۲۰۲۳، برگزیده جشنواره COMPINA ۲۰۲۳ romani و برگزیده جشنواره CIEP ۲۰۲۳ ROMANI.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×