عرضه پنج عنوان کتاب جدید در انتشارات «نمایش»

پنج عنوان کتاب توسط دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات نمایش منتشر شد. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، چهار عنوان کتاب توسط دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات نمایش روانه بازار نشر شد. این چهار جلد کتاب که به مناسبت برگزاری هجدهمین جشنواره تئاتر عروسکی تهران – مبارک منتشر […]


پنج عنوان کتاب توسط دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات نمایش منتشر شد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، چهار عنوان کتاب توسط دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات نمایش روانه بازار نشر شد. این چهار جلد کتاب که به مناسبت برگزاری هجدهمین جشنواره تئاتر عروسکی تهران – مبارک منتشر شده است با عناوین «راهنمای عملی بازی‌دهندگان عروسک»، «تئاتر عروسکی مدرن از نظریه تا عمل»، «درباره تئاتر عروسکی» و «مجموعه نمایشنامه‌های برگزیده جشنواره» به همراه «تئاتر کودک و نوجوان» (تجربه‌ها، دیدگاه‌ها و چشم‌اندازها) در بازار کتاب عرضه شده است.

«راهنمای عملی بازی دهندگان عروسک» توسط مروین میلار نوشته شده است و سلما محسنی‌اردهالی آن را به فارسی برگردانده است.

این کتاب در برگیرنده مباحث نظری تئاتر از جمله تئاتر عروسکی است. مروین میلار با تالیف این کتاب عملی، علاقه‌مندان را به خلق نمایش با اشیا و عروسک‌ها ترغیب می‌کند. تمرین‌های کتاب توسط نگارنده به همراه دانشجویان و اجراگران حرفه‌ای انجام شده است. این کتاب در ۳۵۵ صفحه و با بهای ۵۰,۰۰۰ تومان منتشر شده است.

«تئاتر عروسکی مدرن از نظریه تا عمل» عنوان کتابی از پنی فرانسیس با ترجمه پوپک عظیم‌پور است که با هدف گردآوری متون اصلی تاریخی و روش‌های معاصر تفکر در مورد کارهای مادی و شیوه‌های تئاتر نوشته شده است. این کتاب در ۳۱۵ صفحه با بهای ۵۰,۰۰۰ تومان منتشر شده است.

مجموعه نمایشنامه‌های برگزیده هجدهمین جشنواره تئاتر عروسکی شامل ۳ نمایشنامه «داش‌آکل» نوشته باقر سروش، «دژ هفتواد» نوشته میلاد حسینی و «متتی» نوشته رضا گشتاسب در ۱۲۰ صفحه و با بهای ۳۵,۰۰۰ تومان منتشر شده است.

«درباره تئاتر عروسکی» (اندیشه‌های فلسفی هنریک یورکفسکی) عنوان کتابی نوشته هنریک یورکفسکی با ترجمه‌ زهره بهروزی‌نیا است. این کتاب سومین مجموعه مقاله هنریک یورکفسکی نظریه‌پرداز بزرگ و به‌نام تئاتر و تئاتر عروسکی است که مشتمل بر مقالاتی در زمینه‌های زیبایی‌شناسی، نشانه‌شناسی هنر عروسکی و مقالاتی در ارتباط با بازیگر – بازی‌دهنده عروسک و تئاتر اشیا است. این کتاب در ۱۲۷ صفحه و با بهای ۳۵,۰۰۰ تومان منتشر شده است.

کتاب «تئاتر کودک و نوجوان» (تجربه‌ها، دیدگاه‌ها و چشم‌اندازها) شامل نوشتارهایی از کارشناسان تئاتر کودک و نوجوان آلمان است که کیقباد یزدانی ضمن گردآوری، آنها را به فارسی برگردانده است. این کتاب در ۱۵۸ صفحه و با بهای ۳۰,۰۰۰ تومان منتشر شده است.