» آرشیو مطالب » طرح یک درخواست از فرزند مدیر فقید/ لطفا مراسم سالگرد برگزار نکنید
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

طرح یک درخواست از فرزند مدیر فقید/ لطفا مراسم سالگرد برگزار نکنید

خرداد 4, 1401 1

فرزند مرحوم علی مرادخانی معاون اسبق امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که خرداد سال گذشته دارفانی را وداع گفت در اولین سالگرد درگذشت پدر فقیدش متنی را منتشر کرد.

به گزارش تئاتر آنلاین، محمد مرادخانی فرزند مرحوم علی مرادخانی معاون اسبق امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل اسبق موزه موسیقی ایرانی که خرداد سال گذشته دارفانی را وداع گفت در اولین سالگرد درگذشت پدر فقیدش متنی را منتشر کرد.

در متن منتشر شده از سوی محمدمرادخانی آمده است:

«به نام خدا / با سلام و احترام

در آستانه فرا رسیدن نخستین سالروز درگذشت پدرم علی مرادخانی جلسه ای در موزه موسیقی مورخه سوم خرداد سال جاری برگزار و هیات مدیره محترم موزه موسیقی مطرح کردند که عزم آن دارند به رسم یادبود، مراسم سالگردی برای مرحوم علی مرادخانی با حضور همراهان، همکاران و هنرمندان گرامی برگزار کنند.

بنده نیز پیشاپیش از حسن نیت این عزیزان آگاهم و از ایشان کمال قدردانی را دارم. اما اکنون که وضعیت اقتصادی در کشور مساعد نیست و مردم و کارمندان نهادهای دولتی و خصوصی با مشکلات مالی و معیشتی بسیاری مواجه اند و به تبعِ این شرایط صرف هزینه برای برگزاری این گونه مراسم‌ در مکان‌های فرهنگی و هنری باید از اولویت کمتری برخوردار باشد، درخواست و پیشنهاد خانواده این است که تمام هزینه های مراسم مذکور، برای امور فرهنگی و هنری موزه موسیقی صرف گردد.

بدون شک و از آنجا که پدرم از ابتدای بنیان نهادن موزه موسیقی ایران چون یک باغبان از این نهال نوپا مراقبت کرد تا زمانی که تقدیر الهی، او را از این دیار به دیار باقی رهسپار کرد، تمام هم و غمش پیشرفت و تعالی هنر و گستردگی ارتباط بین مردم با هنرمندان حوزه های مختلف بویژه هنر موسیقی بود، حتم دارم که از این تصمیم مشعوف و روانش شاد خواهد شد.

باشد که این درخت تنومند و یادگار آغشته به هوای هنر و عطر موسیقی بیش از پیش و درخشان‌تر بر پیکره‌ی فرهنگی ایران عزیز به کار خود ادامه دهد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×