» آرشیو مطالب » ضعف در متون نمایشی از مشکلات تئاتر کودک است
آرشیو مطالب - استان ها

ضعف در متون نمایشی از مشکلات تئاتر کودک است

آذر 20, 1395 0

همدان – کارگردان نمایش کودک و نوجوان یکی از مشکلات تئاتر به ویژه تئاتر کودک و نوجوان را ضعف در متون نمایشی عنوان کرد.

به گزارش تئاتر آنلاین و به نقل از ستاد خبری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان، آناهیتا غنی‌ زاده با بیان اینکه تئاتر کودک و نوجوان مهجور مانده است، اظهار داشت: هر رویدادی که در راستای شناساندن و دیده شدن تئاتر کودک و نوجوان باشد می‌تواند به رشد این حوزه کمک کند و اولین ثمره برگزاری جشنواره دیده شدن تئاتر کودک و نوجوان است.

وی با مفید دانستن برگزاری کارگاه‌های تخصصی در طول برگزاری جشنواره، افزود: یکی از نکات خوب برگزاری جشنواره، رونمایی و چاپ کتاب‌ها و مقالات در حوزه کودک و نوجوان است چون به ندرت در این حوزه پژوهشی صورت می گیرد که این امر می تواند به تقویت محتوایی آثار کمک کند.

این کارگردان تئاتر عنوان کرد: یکی دیگر از نکات قابل توجه جشنواره، بین المللی بودن آن است و می توان با آثار و فرهنگ دیگر کشورها آشنا شد و با ارتباط با گروه های خارجی، به تبادل اطلاعات، دانش و فرهنگ با آن ها پرداخت.

غنی‌زاده یکی از مشکلات تئاتر به ویژه تئاتر کودک و نوجوان را ضعف در متون نمایشی عنوان کرد و افزود: ادبیات نمایشی در کشور ما به خصوص در حوزه کودک و نوجوان بسیار نوپا است و حمایت چندانی از آن نمی شود.

وی اظهار کرد: شکل گیری شخصیت انسان‌ها در دوران کودکی صورت می گیرد و به همین خاطر این دوران از اساسی ترین و مهمترین دوران زندگی هر فرد به شمار می آید و توجه به آن و شیوه های آموزشی در این سن از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی اضافه کرد: رسانه می تواند به عنوان یک حامی باعث دیده شدن و فراگیری هنر تئاتر، هنری سرگرم کننده در عین حال آموزشی و پرورشی شود.

بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری شهرام کرمی از ۲۲تا ۲۷آذرماه در پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×