» آرشیو مطالب » ضبط صدای نقش خیام به اتمام رسید
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

ضبط صدای نقش خیام به اتمام رسید

فروردین 26, 1396 0

کارگردان اپرای عروسکی «خیام» ضمن اعلام پایان کار ساخت عروسک های این اثر از اتمام ضبط صدای نقش خیام به آهنگسازی امیر بهزاد و خوانندگی محمد معتمدی خبر داد.

به گزارش تئاتر آنلاین، بهروز غریب پور در گفتگو با مهر درباره آخرین شرایط ساخت اپرای «خیام» گفت: خوشبختانه با اقدامات و برنامه ریزی های صورت گرفته ضبط صدای نقش خیام به خوانندگی محمد معتمدی توسط امیر بهزاد آهنگساز، فرنوش بهزاد رهبر ارکستر «یورو ای شیا» در استودیوی «آبی رود» به اتمام رسید.

وی افزود: محمد معتمدی با توانمندی یک بازیگر حرفه ای و البته یک خواننده تراز اول موسیقی آوازی در زمانی فشرده و با وسواس ضبط صدای نقش خیام اپرای عروسکی «خیام» را به اتمام رساند. او تمام تجربه هایش در حوزه آواگری یک اپرای ملی را با در نظر گرفتن پس زمینه های آواگری نقش «حر» در اپرای عاشورا، نقش «مولوی» در اپرای مولوی، «حافظ» در اپرای حافظ و نقش «سعدی» در اپرای سعدی به کار گرفت و بهترین شکل از عهده نقش خیام بر آمد.

غریب‌پور در توضیح بیشتر اپرای «خیام» بیان کرد: موسیقی اپرای «خیام» بر عهده امیر بهزاد بوده که وی پیش از این در ساخت موسیقی اپرای سعدی و بازآفرینی اپرای «لیلی و مجنون» با گروه ما همکاری بسیار خوبی داشت. ضبط موسیقی نیز توسط فرنوش بهزاد رهبر ارکستر ایرانی ساکن لندن در «آنجل استودیو» به عنوان قدیمی ترین استودیوی شهر لندن انجام گرفته و میکس نهایی آن به زودی در استودیوی «آبی رود» آغاز می شود.

کارگردان اپراهای عروسکی با بیان اینکه تمرین های گروه تئاتر عروسکی «آران» به زودی آغاز می شود، توضیح داد: طی هفته های گذشته با همکاری علی پاکدست، مریم اقبالی، قاسم رحمتی، حجت هاشمی، مرضیه نادری و سایر اعضای گروه تئاتر عروسکی «آران»، ساخت عروسک‌ها و دکورهای متعدد اپرای عروسکی «خیام» با کار بی وقفه به پایان رسیده و با حمایت مسئولان بنیاد فرهنگی هنری رودکی، معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از سال‌ها کاستی های پردیس عروسکی فردوسی نیز رفع شده که این موضوع می تواند شرایط مناسبی را برای اجرای اپرای ملی خیام فراهم کند. به هر صورت در اپرای خیام ترکیبی از سه نسل از اعضای گروه تئاتر عروسکی «آران» حضور دارند که به زودی این اثر ملی را در پردیس نمایش عروسکی فردوسی به صحنه خواهند برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×