» آرشیو مطالب » «شکلات فرنگی» روی صحنه مرکز تئاتر کانون پرورش فکری
4112408
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

«شکلات فرنگی» روی صحنه مرکز تئاتر کانون پرورش فکری

فروردین 20, 1401 0

4112408

نمایش «شکلات فرنگی» به نویسندگی کاظم پورمهدی و کارگردانی محمدرضا مالکی در فروردین ۱۴۰۱ اجراهای خود را در مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری آغاز می‌کند.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، نمایش «شکلات فرنگی» به کارگردانی محمدرضا مالکی از هفته سوم فروردین ویژه مخاطبان کودک و نوجوان در سالن بوستان مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روی صحنه می‌رود.

بازیگرانی که در این نمایش ایفای نقش می‌کنند سعید ابک، مریم آشوری، محمدعلی حسین‌علی‌پور و هما اسدی هستند.

از دیگر عوامل این نمایش می‌توان به سینا ییلاق‌بیگی به عنوان طراح صحنه و دکور، زیبا موسوی به عنوان طراح لباس، رضا خضرایی به عنوان طراح نور، امیر نجفی به عنوان طراح پوستر و بروشور، آرش لطفی به عنوان آهنگساز، معصومه آرواز به عنوان دستیار کارگردان، پرتو جغتایی به عنوان عکاس و ریحانه مطهری به عنوان مسئول روابط عمومی اشاره کرد.

در خلاصه این نمایش آمده است: سارا دختر ۹ ساله‌ای است که با پدربزرگ و مادربزرگش زندگی می‌کند. او دوست دارد در مسابقه پخت کیک مدرسه‌اش شرکت کند و برای شرکت در این مسابقه به کمک پدربزرگ و مادربزرگش نیاز دارد اما آنها سال هاست بر سر یک موضوع با هم اختلاف دارند. سارا به همراه پستچی محله نقشه‌ای می‌کشد که این مشکل را حل کند و … .

مالکی کارگردان نمایش درباره دلیل انتخاب و اجرای نمایش «شکلات فرنگی» گفت: جهان از عناصری متضاد شکل گرفته است. تاریکی و نور بزرگترین و واضح‌ترین نشانه این تضاد است. وقتی تاریکی نباشد نور دیگر معنایی ندارد. وقتی غم نباشد شادی وجود ندارد.

وی افزود: گروه نمایشی پریماه با استفاده از موضوع تضادها و تفاوت سلیقه در زندگی، نمایش «شکلات فرنگی» را اجرا می‌کند تا مخاطب را با این مسأله مهم مواجه کند که تفاوت سلیقه بر سر موضوعی گاهی می‌تواند به خودی خود بد نباشد، بلکه گاهی با این تفاوت افکار و عقاید، می‌توانیم تکمیل کننده یکدیگر هم باشیم.

نمایش «شکلات فرنگی» همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۹ در سالن بوستان مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×