“نمایش ساقی” بر دل می‌ نشیند

بازیگر فیلم سینمایی”شکارچی شنبه” با بیان اینکه در این فیلم نوید بیداری اسلامی در جهان عرب و بخصوص مصر داده می‌شود از حضور در نمایش “ساقی” نیز ابراز رضایت کرد و آن را اثری دانست که بر دل مخاطب می‌نشیند.

امیر ارجمند بازیگر فیلم سینمایی “شکارچی شنبه” به کارگردانی پرویز شیخ‌طادی که به تازگی از شبکه یک سیما پخش شد درباره حضور در این فیلم  گفت: در زمان فیلمبرداری این فیلم سینمایی شرایط بسیار سختی داشتیم اما چون این فیلم کار متفاوتی محسوب  می‌شد تجربه بسیار جذابی برای همه افراد گروه به حساب می‌آمد.

وی درباره حضور در کنار علی نصیریان توضیح داد: همکاری با علی نصیریان تجربه لذت بخشی بود. نظم و انضباطی که ایشان در کار رعایت می‌کنند بر همه گروه تاثیرگذار بود. بسیار خرسندم که در کنار ایشان حضور داشتم امیدوارم نظر آقای نصیریان نیز همین طور باشد.

وی افزود: به شخصه از حضور در این فیلم راضی هستم. خوشبختانه پرویز شیخ طادی اعتماد را در همه گروه ایجاد کرد چون می‌دانست چه می‌خواهد و چه کار باید بکند. در این فیلم من وظیفه تمرین با بازیگر نوجوان فیلم محمد جواد جعفرپور را نیز داشتم که تجربه جالبی بود.

وی تاکید کرد: “شکارچی شنبه” قبل از موج بیداری اسلامی در مصر ساخته شده‌است اما شیخ طادی با نمایش شخصیت جوان عرب مصری که من نقش آن را برعهده داشتم در واقع نوید بیداری اسلامی در مصر را می‌دهد. پیش‌بینی وقوع وقایعی که در مصر رخ داد در این فیلم شده‌است و این نکته جذاب “شکارچی شنبه” به حساب می‌آید.

ارجمند ادامه داد: تنها کسی که در فیلم کشته نمی‌شود همین جوان است و شاید پسر بچه درآینده تحت نظر این جوان بزرگ شود و این جوان عرب مصری بتواند انتقام خون افراد بی‌گناه را بگیرد. مصر کانون بزرگی در جهان عرب به حساب می‌آید و این جوان نیز تنها کسی است که هوشیار و بیدار است و با بقیه همگام نمی‌شود.

ارجمند بیان کرد: معتقدم آدم‌هایی که اهداف و خواسته‌های بزرگ در سر می‌پرورند در جایی ممکن است از خواسته خود منحرف شوند و به بیراهه بروند. یهود دین محترمی است و همه ما آن را قبول داریم اما عده‌ای سودجو برای رسیدن به موقعیت‌های خود از این دین سوء استفاده کرده‌اند.

این بازیگر درباره تاثیری که ساخت این نوع فیلم‌ها در نشان دادن جنایات صهیونیست ها می‌گذارد گفت: فکر می‌کنید فیلم‌هایی که بر ضد ایران ساخته می‌شود تاثیر خود را بر مخاطبان نمی‌گذارند. ما نباید در این زمینه ساکت بنشینیم. باید همه مسائل منصفانه به چالش کشیده شوند. بنابراین معتقدم ساخت فیلم‌هایی مثل “شکارچی شنبه” قطعا تاثیرگذار هستند.

وی افزود: نقطه مشترک همه ادیان اعتقاد به خداوند است. اگر همه ادیان به حضور خدا اعتقاد  داشته باشند دل‌ها به هم نزدیک می‌شود. در این فیلم به درستی نشان داده می‌شود که صهیونیسم دلش از خدا دور شده است. آنها دلشان به تصاحب زمین‌های خدا نزدیک است نه به خود خدا. پول می‌دهند تا گناهانشان پاک شود. این انحراف‌ها نسل آینده را نیز به انحراف می‌کشد. تم اصلی این فیلم عواقب غفلت از خداوند است.

امیریل ارجمند درباره حضور در نمایش “ساقی” به کارگردانی امیردژاکام هم که این روزها با بازی وی روی صحنه است گفت: در این نمایش در نقش فتاح حضور دارم. شخصی که در ابتدا گمراه است اما با شناخت، به آگاهی دست می‌یابد.

ارجمند عنوان کرد: از حضور مخاطبان برای دیدن این نمایش تا کنون بسیار راضی هستم. خوشحالم که در نمایشی مذهبی بازی می‌کنم که در قالبی به دور از شعار نمایش داده می‌شود. این اثر دلی است و از دل امیر دژاکام بیرون آمده بنابراین هم بر دل بازیگران و هم بر دل مخاطبان و تماشاگران کار نشسته است.

 

 

منبع : “خبرگزاری مهر”

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.