شورای فنی تئاتر شهر مشهد؛ از استعفا تا تغییر

عبدالله برجسته: استعفا دادم چون تنها بودم/ اشکذری: بنا بود در شورای فنی تئاتر شهر تغییر ایجاد شود

تئاتر آنلاین – عبدالله برجسته در شرایطی از استعفاء خود از شورای فنی تئاتر شهر در جهت اعتراض به اجرای برخی نمایش‌ها خبر داد که جواد اشکذری تغییرات در این شورا را مشخص شده و اختلاف نظر در خصوص اجراها را محدود به تنها یک نمایش می‌داند.
به گزارش تئاتر آنلاین، عبدالله برجسته در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص استعفاء خود از شورای فنی مجموعه تئاتر شهر مشهد اظهار کرد: تصمیم گرفتم مدتی نباشم حس می‌کنم این اواخر به هر کاری اجازه اکران داده می‌شود من هم یک نفر هستم و نمی‌توانم جلوی خیلی از کارها را بگیرم و نگرش طوری است که مخاطب را به طریقی بکوشیم در سالن نگه داریم ولی سالن‌های ما فاقد شخصیتی است که بتواند تماشاچی را جذب کند و در این شورا من به تنهایی نمی‌توانم کاری کنم و به همین دلیل تصمیم گرفتم استفعا بدهم.
وی عنوان کرد: به هرحال هدف از تشکیل شورای فنی این بوده است که بتوانیم به یک سطح کیفی بالا برسیم ولی نمایش‌های بی‌کیفیتی در سالن اصلی تئاتر مشهد که جزو اصلی ترین سالن‌های مشهد است، اجرا می‌شود مردم این مساله را از چشم شورای فنی می‌بینند.
عضو مستعفی شورای فنی تئاتر شهر مطرح کرد: شخصیت و آبرو برای من الویت بیشتری دارد و ترجیح من براین است که در این اتفاقات نباشم اینکه ما به هر طریقی و از هر راهی پول دربیاوریم اصلا درست نیست و دور از تعریف وشانیت تئاتر است.
برجسته با بیان این مطلب که خبری هنوز در خصوص موافقت با استعفا به من نرسیده اشاره کرد: من امیدوارم اتفاق خوبی برای تئاتری‌های شهر بیفتد زیرا آن‌ها به هر زحمتی مخاطب را وارد سالن می‌کنند اما اگر در این سالن‌ها کاری بی کیفیتی ارائه شود به هنرمندان و مخاطبین توهین محسوب می‌شود.
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان: خبر استعفا صحت دارد اما هنوز موافقتی صورت نگرفته است.
جواد اشکذری در گفت‌وگو ایسنا اظهار کرد: شورای فنی با حضور سیدرضا حسینی، عبدالله برجسته وخود بنده مشغول فعالیت بود و تنها تغییر آن نسبت به دوره گذشته اضافه شدن بنده به این مجموعه ذیل عنوان حقوقی رئیس انجمن هنرهای نمایشی است.
وی افزود: ما از زحمات و خدمات جناب برجسته تشکر می‌کنیم البته ما مدتی بود که به فکر تغییر اعضا شورای فنی تئاترشهر بودیم و آقای برجسته از این موضوع اطلاع داشتند.
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خاطر نشان کرد: به هرحال اعضا جدید با نظر هئیت مدیره انجمن هنرهای نمایشی و آقای تحفه‌گر معاون هنری اداره کل ارشاد تعیین خواهند شد.
اشکذری در خصوص مطالب مطرح شده در خصوص اختلاف نظر در خصوص اجرای برخی نمایش‌ها در شورای فنی تئاتر شهر عنوان کرد: چنین اختلافاتی غیر از یک مورد وجود نداشته است و نتیجه رای‌گیری در این شورا همواره با اجماع یا سه رای موافق داشته و یا سه رای مخالف بوده و تنها در خصوص یک نمایش ما شاهد آن بودیم که نتیجه رای‌گیری دو به یک شد و ایشان با اجرای یک نمایش مخالف بودند.
گفتنی است؛ شنیده‌ها حاکی از آن است که سید حجت‌طباطبایی جایگزین عبدالله برجسته در شورای فنی تئاتر شهر مشهد خواهد شد.