شورای صنفی اکران تیر خلاص را به سینما زد

مدیر پردیس سینمایی آزادی معتقد است شورای صنفی نمایش با ندادن حواله اکران فیلم به این سینمای وابسته به حوزه هنری تیر خلاص را بر پیکره ناتوان سینمای ایران زده است.

مدیر پردیس سینمایی آزادی معتقد است شورای صنفی نمایش با ندادن حواله اکران فیلم به این سینمای وابسته به حوزه هنری تیر خلاص را بر پیکره ناتوان سینمای ایران زده است.

رضا سعیدی پور مدیر پردیس سینمایی آزادی ضمن بیان این مطلب با اشاره به بیانیه اخیر انجمن سینماداران ایران به خبرنگار مهر، گفت: چندی پیش انجمن سینماداران هشدار جدی به مسئولان سینمایی مبنی بر ورشکستگی سینماداران به دلیل ریزش مخاطب را داد و عنوان کرد که اگر وضعیت سینمای ایران به همین شکل پیش رود تمامی سالن های سینما در نهایت تعطیل خواهند شد.

سینما آزادی از اکران فیلم های جدید محروم است

وی درادامه افزود: پس از این بیانیه، شورای صنفی نمایش مانند گذشته حواله اکران به سینماهای حوزه هنری از جمله سینما آزادی را نداد و با این کار تیر خلاص را به سینماداری زد. در این میان سینما آزادی که یکی از سینماهای خوب حوزه هنری و شهرداری است از اکران فیلم های جدید محروم شده است. در نهایت پیرو بیانیه انجمن سینماداران، سینما آزادی هم به دلایل مختلف تعطیل خواهد شد.

مدیر سینما آزادی در ادامه افزود: حوزه هنری و شهرداری به عنوان دو نهاد فرهنگی وابسته به دولت امکانی را فراهم کرده اند تا دفاتر پخش و تهیه فیلم های خود را با بهترین امکانات در سینما آزادی که یکی از پرمخاطب ترین سینماهای کشور است نمایش دهد؛ در همین راستا اگر به آمار فروش فیلم های سینمایی نگاه دقیق شود متوجه خواهیم شد که بیشترین آمار فروش فیلم ها مربوط به سینما آزادی بوده است.

سعیدی پور در ادامه متذکر شد: با توجه به بالا بودن آمار فروش در سینماهای حوزه هنری و همچنین سینما آزادی این انتظار وجود دارد که شورای صنفی نمایش به شیوه گذشته عمل نکند و حواله فیلم به سینماهای حوزه هنری و شهرداری ارائه دهد. در غیر این صورت با توجه به هزینه های بالا در اداره سالن های سینما خیلی زود شاهد ورشکستگی و تعطیلی سینماها خواهیم بود.

هیچ سوبسیدی دریافت نکردیم!

مدیر سینما آزادی در پاسخ به این سئوال که سوبسیدهای ارائه شده برای اداره سالن های سینما تا چه اندازه تامین کننده هزینه های یک سالن سینما است گفت: علی رغم وعده وعیدهای مسئولان در سازمان سینمایی هیچ سوبسیدی مبنی بر دریافت حامل های انرژی دریافت نکرده ایم. از همین رو معتقدم تمام وعده هایی داده شده تنها در حد حرف بوده و به مرحله عمل درنیامده است.

وی در ادامه افزود: پردیس سینما آزادی یک مجموعه ۱۲ طبقه ای است که هزینه های بسیاری برای تامین برق و آب و رسیدگی به ساختمان دربردارد و تنها راه درآمد این پردیس هم از راه فروش بلیت تامین می شود، اما متاسفانه با این وضعیتی که پیش می رود ناتوان از تامین همین هزینه ها هم خواهیم بود.

سعیدی پور افزود: با وجود تمام مشکلات سالن داری، شورای صنفی نمایش هم از اعطای حواله اکران به فیلم ها خودداری می کند با این اوصاف معلوم است که همه عوامل منفی دست به دست هم می دهند تا سینماهای کشور سیر نزولی مخاطب داشته باشد و رو به تعطیلی رود.

وی در پایان تصریح کرد: نتیجه این ناملایمتی ها و برخوردهای سلیقه ای باعث شده که سینما آزادی به عنوان یکی از سینماهای مهم هنوز فیلم های قدیمی چون “آینه های روبرو”، “میگرن”، “بوسیدن روی ماه”، “اختاپوس” و “تو و من” را بر پرده داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.