» آرشیو مطالب » شورای حمایت تعطیل نشده است/ گزارش مالی ۱۴۰۰ به زودی اعلام می‌شود
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

شورای حمایت تعطیل نشده است/ گزارش مالی ۱۴۰۰ به زودی اعلام می‌شود

اردیبهشت 19, 1401 0

روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار متنی درباره نحوه فعالیت آتی شورای حمایت توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیرو طرح برخی از نظرات تعدادی از اهالی محترم و دغدغه‌مند رسانه درباره نحوه فعالیت های آتی شورای حمایت، ضمن قدردانی ویژه از حضور موثر و ارزشمند و دلسوزانه این فرهیختگان ارجمند که همواره نسبت به انعکاس و بازتاب رویدادهای حوزه تئاتر نقش موثر و راهبردی دارند، توضیحاتی ذیل را نسبت به فعالیت های آینده شورای حمایت اداره کل هنرهای نمایشی جهت استحضار ارائه می شود.

۱- شورای حمایت تعطیل یا منحل نشده است. بنابراین وقفه ایجاد شده در تشکیل جلسات شورا، مربوط به طی فرآیند انتخاب و معرفی اعضای جدید شورای انتخاب، تدوین و بازنگری در شرایط و مفاد شیوه نامه حمایت براساس ضوابط مشخص و شفاف و حذف هر گونه اعمال نظر و سلیقه شخصی است.

۲- جلسات شورای حمایت به زودی و با تعیین و اختصاص میزان بودجه حمایت برای سال ۱۴۰۱، پس از برگزاری جلسات هم اندیشی، تایید شیوه نامه جدید و تدوین نهایی آن تشکیل خواهد شد.

۳- از ابتدای سال ۱۴۰۱ (هشت فروردین) نیز با پرداخت اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به ۶۴ گروه نمایشی در قالب طرح حمایت سال ۱۴۰۰، بخشی از حمایت ها صورت گرفته و فرآیند پرداخت بخش دیگری از تعهدات در حال انجام است.

۴- گزارش کامل حمایت از آثار نمایشی و شفافیت مالی سال ۱۴۰۰ اداره کل هنرهای نمایشی نیز پس از دریافت کامل اعتبارات سال ۱۴۰۰ و تسویه نهایی به صورت کامل در اختیار اصحاب محترم رسانه قرار خواهد گرفت.

اداره‌کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از تکمیل و بررسی تمامی مواردی که به آن اشاره شد، وظیفه خود می داند تا نسبت به انعکاس رسانه ای آنچه مورد دغدغه اهالی محترم و شریف تئاتر و اصحاب ارجمند رسانه است، اقدامات لازم را انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×