» آرشیو مطالب » شنبه‌های تئاتر کانون پرورش فکری با اجرای «دینگ دینگ دنگ»
3314703
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

شنبه‌های تئاتر کانون پرورش فکری با اجرای «دینگ دینگ دنگ»

آذر 17, 1398 0

3314703
نمایش «دینگ دینگ دنگ» با طراحی و کارگردانی فاطمه خدابنده‌لو روزهای شنبه هر هفته در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، سالن‌های اجرای تئاتر به‌طور معمول روزهای شنبه تعطیل است اما کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از این پس قصد دارد نمایش‌های ویژه خردسالان را در این روز به صحنه ببرد.

بر همین اساس نمایش «دینگ دینگ دنگ» با نویسندگی حامد زحمتکش از روز شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶ روی صحنه مرکز تئاتر کانون می‌رود و هر هفته در همین روز هفته و ساعت اجرا می‌شود.

در این نمایش سیما رحمانی، مارال ایزدبخش و فاطمه خدابنده‌لو ایفای نقش می‌کنند.

در خلاصه نمایش «دینگ دینگ دنگ» با اقتباسی از موزیک توینکل، توینکل موتزارت آمده است: «نی نی در یک ظهر روز کاری کنار مامان در آشپزخانه مشغول بازی‌های خطرناک، با وسایل خطرساز از مجموعه، آشپزخانه است. مامان هر بار به جای فریاد کشیدن، دعوا و یا منع کردن وسایل آشپزخانه را به نی نی توصیه می‌کند. نی نی در آغاز به سختی ولی در ادامه می‌پذیرد. سیر بازی‌های نی نی که هر کدام صدایی دارند توجه نی نی را جلب می‌کند. نی نی به دنبال این صداها از یک جریان، قبیل ظرف شستن، ماشین لباسشویی، در یخچال، برخورد قاشق با کاسه و … از آغاز تا پایان موسیقی‌های ساده را کشف و ادامه می‌دهد. طوری که در پایان به یک جمله کامل موسیقایی دست پیدا می‌کند، که تمام مخاطبان حاضر در سالن که از آغاز بازی‌های نی نی، گاه روی صحنه و گاه در جایگاه خودشان همراهش بوده‌اند در صحنه پایانی جمله کامل شده‌ را یک پارچه هم‌آوایی خواهند کرد.

هومن رهنمون مشاور هنری، آتسا شاملو مسئول تئاتر خردسال، حامد زحمتکش طراح صحنه، محمدرضا شاملوفرد طراح نور و سروش فرهنگیان مدیر تولید این نمایش هستند.

هانیه زحمتکش و الهه میرزائی (خنده‌های باران) به عنوان طراح لباس، یوسف داوودی به عنوان طراح پوستر و نگار عطار به عنوان طراح بروشو و تراکت با نمایش «دینگ دینگ دنگ» همکاری می‌کنند.

همچنین نگار عطار دستیار کارگردان این نمایش است. اختر تاجیک عکاسی این اثر را بر عهده دارد و سعید قره‌داغلی و عباس شاه‌چراغی مدیران صحنه نمایش «دینگ دینگ دنگ» هستند.

ساخت تیزر این نمایش بر عهده عرفان میدانلو، مشاوره رسانه‌ای بر عهده علی یزدان‌دوست، روابط عمومی بر عهده گروه نمایش «دینگ، دینگ، دنگ» ذخیره سالن بر عهده سهیلا آقایاری و چاپ پوستر و بروشور بر عهده سیامک طریقت (چاپ آفتاب) است.

این نمایش هر شنبه ساعت ۱۶ در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در پارک لاله تهران برای عموم علاقه‌مندان اجرا می‌شود.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×