» آرشیو مطالب » شرایط برای تئاتری‌ها سخت شده است/ افت شدید مخاطب
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

شرایط برای تئاتری‌ها سخت شده است/ افت شدید مخاطب

آذر 2, 1398 0


کارگردان نمایش «غارنشینان» که این روزها در تماشاخانه هامون اجرا می‌شود، اظهار کرد شرایط پیش آمده به‌دنبال ناآرامی‌ها، لطمه زیادی به اجرای این اثر نمایشی و نمایش‌های دیگر زده است.

مهدی محبعلی کارگردان نمایش «غارنشینان» که از ۲۰ آبان اجرای عمومی خود را در تماشاخانه هامون آغاز کرده است، درباره وضعیت مخاطبان این اثر نمایشی به تئاتر آنلاین گفت: وقتی نمایش «غارنشینان» را روی صحنه بردیم هر شب حداقل ۸۰ درصد سالن را مخاطبان و تماشاگران به خود اختصاص داده بودند و نمایش با تعداد مخاطبان قابل قبولی اجرا می‌شد، اما طی چند روز اخیر این وضعیت تغییر کرده و با افت شدید مخاطب مواجه شده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه «غارنشینان» تا ۶ آذر روی صحنه است، تأکید کرد: در شرایط فعلی هم گروه‌های نمایشی و هم سالن‌های خصوصی ضرر زیادی داشته‌اند و باید فکری به حال این گروه‌ها و سالن‌ها بشود.

محبعلی با بیان اینکه خوشبختانه مدیریت تماشاخانه هامون طی چند روز اخیر به گروه کمک‌هایی داشتند، یادآور شد: موضوع مهم برای من این است که یک اثر نمایشی تولید می‌شود تا توسط مخاطب دیده شود. متأسفانه در حال حاضر زحمات و تلاش‌های گروه به دلیل شرایط موجود دیده نمی‌شود.

کارگردان نمایش «غارنشینان» تصریح کرد: من صرفاً نگران خودم نیستم، همزمان دوستان دیگری هم در سالن‌های تئاتری نمایش‌هایی را روی صحنه دارند که آن‌ها هم با شرایط موجود متضرر شده‌اند.

وی در پایان سخنان خود گفت: امیدوارم رسانه‌ها در این شرایط حمایت بیشتری از تئاتر داشته باشند تا مخاطبان از طریق رسانه‌ها در جریان اجراهای نمایشی قرار بگیرند.

محمدرضا حسن‌زاده، رزا خلیلی، کیوان کاوند، شیوا رضایی، لیلی مهدوی، علی هدایتی، امیرصمصام طهماسبی، امیر جلیلی و علیرضا عبدالله‌زاده بازیگران نمایش «غارنشینان» به تهیه‌کنندگی امیرموسی کاظمی هستند. «غارنشینان» نوشته ویلیام سارویان است که ساعت ۱۹ اجرا می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×