» آرشیو مطالب » سی و چهارمین دوره جشنواره تئاتر خوزستان آغاز شد
4347664
آرشیو مطالب - استان ها

سی و چهارمین دوره جشنواره تئاتر خوزستان آغاز شد

آذر 11, 1401 2

4347664

اهواز- دبیر سی و چهارمین جشنواره تئاتر استان گفت: آئین افتتاحیه سی و چهارمین دوره جشنواره تئاتر خوزستان در شهرستان بهبهان برگزار شد.

به گزارش تئاتر آنلاین، سیدامین سپهریان ظهر امروز جمعه در مراسم افتتاحیه جشنواره تئاتر با اشاره به اینکه ویژه برنامه افتتاحیه سی و چهارمین دوره‌ی جشنواره تئاتر خوزستان این بار در بهبهان برگزار شده است، جدول اجراهای سی و چهارمین جشنواره تئاتر استان خوزستان را اعلام کرد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: در روز نخست جشنواره جمعه ۱۱ آذرماه ۱۴۰۱ نمایش «پشت چراغ تو قرمز شدم» به نویسندگی و کارگردانی حسین قنوات امانی کاری از گروه تئاتر بامداد به مدت ۷۰ دقیقه از ساعت ۱۴ در پلاتو خانه فرهنگ شهرستان بهبهان به روی صحنه می‌رود.

وی افزود: نمایش «آگنیتاژ» به نویسندگی رسول حق جو و به کارگردانی حسین کارگر کاری از گروه تئاتر پلاک هفت از ساعت ۱۶:۳۰ به مدت ۷۵ دقیقه در پلاتو زنده یاد امین کاکولکی شهرستان ماهشهر اجرا خواهد شد و سپس نمایش «آقا لیلا» به نویسندگی مهرداد کوروش نیا و کارگردانی مهدی حیدری کاری از گروه تئاتر فانوس بندر در ساعت ۱۹ به مدت ۷۰ دقیقه در آمفی‌تئاتر مهر بندر امام خمینی (ره) اجرا می‌شود.

سپهریان گفت: در روز دوم جشنواره نمایش «دارم تموم میشم» به نویسندگی و کارگردانی نرگس نوری ممبینی کاری از گروه تئاتر آرماندیس در پلاتو فرهنگ اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رامهرمز اجرا می‌شود.

سپس نمایش «پیراهنی پر از کابوس» به نویسندگی امیر امیری و کارگردانی محمدرضا صفاران کاری از گروه تئاتر منگشت در پلاتو فرهاد شهرستان باغملک اجرا خواهد شد و در ادامه نمایش «هم نفس با گرگ» به نویسندگی یوسف مداحیان و کارگردانی مصطفی بوعذار کاری از گروه تئاتر آئین مردم در پلاتو استاد لاریان تالار آفتاب اهواز به روی صحنه می‌رود.

دبیر سی و چهارمین جشنواره تئاتر خوزستان تصریح ادامه داد: روز سوم جشنواره یکشنبه ۱۳ آذرماه نمایش «ساطوردار» به نویسندگی ابوالقاسم غلامحیدر و کارگردانی هاشم مهری کاری از گروه تئاتر قلم در پلاتو سینما مهر و ماه شهرستان شوشتر به روی صحنه رفته و در ادامه نمایش «بدریه» به نویسندگی قاسم لطفی و کارگردانی مجید اقبالی کاری از گروه تئاتر سلاسل در پلاتو سینما مهر و ماه شوشتر اجرا می‌شود و سپس نمایش «زخم گُرده» به نویسندگی و کارگردانی بهرام آریانفر کاری از گروه تئاتر دریچه در پلاتو شهید حیاری شهرستان شوش اجرا می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های روز چهارم جشنواره گفت: نمایش «رستگاری قبل از صبح روز یکشنبه» به نویسندگی بهادر قشقایی و بهمن تقی پور و کارگردانی بهمن تقی پور کاری از گروه تئاتر اهورا روز دوشنبه ۱۴ آذرماه در پلاتو حوزه هنری اهواز اجرا می‌شود.

وی افزود: در ادامه نمایش «سمفونی آواز جغد شوم روی بوم سیدعباس» به نویسندگی و کارگردانی اتابک انوری کاری از گروه تئاتر مادر گروتسک در سالن اصلی تالار آفتاب اهواز به روی صحنه می‌رود و در پایان نمایش «کوسه سیاه کوچولو» به نویسندگی و کارگردانی ایوب بختیاری کاری از گروه تئاتر خروس جنگی در پلاتو استاد لاریان تالار آفتاب اهواز اجرا می‌شود.

سیدامین سپهریان ادامه داد: در این دوره از جشنواره مقرر شده تا گروه‌های راه یافته به جشنواره تئاتر استانی، به صورت غیر متمرکز در شهرستان مربوطه به اجرای نمایش بپردازند.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان یادآور شد: از این ۱۲ گروه نمایشی ،۲ نمایش بر اساس رأی هیئت داوران به دبیرخانه چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی می‌شوند.

به گزارش مهر، سی و چهارمین جشنواره تئاتر خوزستان به دبیری سیدامین سپهریان از ۱۱ – ۱۵ آذرماه ۱۴۰۱ در خوزستان برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×