4336549

زاهدان- دبیر سی و دومین جشنواره تئاتر سیستان و بلوچستان گفت: سی و دومین جشنواره تئاتر در استان ۲۸ آبان ماه در شهرستان زاهدان آغاز به کار کرد.

سید ابوالفضل هاشمی در گفت‌وگو با تئاتر آنلاین، افزود: پس از بازبینی ۱۵ نمایش متقاضی حضور در سی و دومین جشنواره تئاتر سیستان و بلوچستان، سرانجام توسط هیئت انتخاب استان و براساس زمانبندی تعیین شده، ۹ نمایش برای شرکت در این جشنواره انتخاب شدند و این آثار از صبح امروز با اجرای نمایش «کوتوله‌ها» به نویسندگی «حسین ناظمی» و کارگردانی «حسین گوهری» رقابت خود را برای کسب کرسی جشنواره بین المللی تئاتر فجر آغاز کردند.

وی خاطر نشان کرد: در روز اول این جشنواره و پس از نمایش «کوتوله‌ها» به ترتیب نمایش‌های «گل زخم» به نویسندگی سید صادق فاضلی و کارگردانی سحر کیخایی جوان از شهرستان زابل، «زندگی سگ مرده» به نویسندگی حامد مکملی و کارگردانی مرتضی مودی و نمایش «مردمان مرد» به نویسندگی و کارگردانی ارسلان محبی در دو سالن نخل و آفتاب و مرحوم هادی فاضلی مجموعه تئاتر شهر زاهدان به اجرا می‌روند.

این مسئول اظهار کرد: داوری این دوره از جشنواره تئاتر استانی را فرشته انصاری، مجتبی رضایی و جلال حدپور سراج بر عهده خواهند داشت و رضا جناآبادی نیز آثار شرکت کننده را مورد نقد و بررسی قرار خواهد داد.

دبیر سی و دومین جشنواره تئاتر استان هدف از اجرای این گونه جشنواره‌ها را رشد و توسعه فعالیت‌های اجتماعی و آگاهی بخشی با تکیه بر هنر به‌خصوص در موضوعاتی چون مشکلات خانواده، تأکید بر جایگاه خرده‌فرهنگ‌های بومی استان به همراه تأکید و تمرکز بر اجراهای عمومی و گسترش دامنه مخاطبان عنوان و تصریح کرد: در پایان این جشنواره استانی، دو نمایش برتر استان به دبیرخانه تئاتر فجر کشور معرفی می‌شوند.

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :