به گزارش تئاتر آنلاین، سینما از قدیم به عنوان یک کالای فرهنگی در خانواده های ایرانی جایگاه ویژه ای داشته است و با توجه به تولیدات فرهنگی فاخر پس از انقلاب می تواند آن را مورد توجه قرار داد.

در دهه های اخیر مشکل سینما در شهرهای کوچک بسیار مطرح بود اما با رشد و فراگیر شدن این صنعت نیاز یک شهر مدرن در دهه هزارو چهارصد داشتن چندین سالن سینمایی است.

نگاه ویژه دولت، شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی و سازمان های تاثیر گذار از جمله سازمان گردشگری به مناطق آزاد باعث شده مردم برای حضور در این مناطق و خدمات آنها در این شهرها حضور داشته باشند.

منطقه آزاد چابهار در چند سال اخیر مورد توجه مسئولین و مردم قرار دارد و قطعا می تواند بعد از منطقه آزاد کیش و قشم رتبه سوم را ثبت کند، اما چالش های زیادی در خود دارد.

آنچه مرتبط به حوزه رسانه ای ما قراردارد فرهنگ و هنر است. با بررسی های اخیر متوجه شدیم “تئاتر” فعلا فاصله زیادی برای اجرا در این منطقه دارد اما نزدیک ترین و مهم ترین انتخاب سینما است که می تواند در کمترین زمان ممکن مورد استفاده مردم و گردشگران قرار بگیرد.

سینمای چابهار

خبرنگار تئاتر آنلاین پس از پیگیری از مسئولین فرهنگی سازمان منطقه آزاد چابهار و مسئولین فرهنگی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد ایران پاسخی قابل توجهی دریافت نکرد اما با ارتباط و پیگیری مهدی حسین زاده معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی به خبر آقای قجری، مدیر فرهنگی و هنری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد رسیدیم.

در این خبر به نقل از تیکنا آمده است: با مساعت مدیرعامل منطقه و معاون فرهنگی و مدیران فرهنگی سازمان منطقه آزاد چابهار اولین سالن سینمای چابهار در سالن رسالت در حال تجهیز بوده و بزودی افتتاح می‌شود و در اختیار مردم شریف، هنرمند و اصیل چابهار قرار می‌گیرد.

نکته قابل تآمل این خبر عدم اعلام زمان دقیق افتتاح سینما که تئاتر آنلاین به جهت رسالت رسانه ای خود در محقق شدن این امر پیگیر مطالبات فرهنگی خواهد بود.

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :