4192753

تحلیل‌گران سینمای هند منتظرند تا ۲ فیلم جدید از سینگ و شاهرخ خان، به احیای گیشه‌های کم فروغ بالیوود کمک کنند.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ورایتی، تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند ۲ فیلم بزرگ با بازی برخی از بزرگ‌ترین ستاره‌های بالیوود احتمالاً بتوانند به طلسم انجماد طولانی مدت گیشه‌های سینماهای هند پایان دهند.

در سال‌های اخیر، سینمای جنوب هند که خریدار صنایع فرهنگی به زبان تلوگو، تامی، کنادا و ملایالام است در گیشه‌ها موفق‌تر از بالیوود ظاهر شده است. در ماه‌های اخیر بالیوود هند زبان که مرکزش بمبئی است، در گیشه‌ها مثل سابق ظاهر نشده و در هفته‌های اخیر این روند ادامه پیدا کرده آنقدر که فیلم «کانتارا» ساخته سینمای جنوب هند به زبان کنادا، با دوبله به زبان هندی، در گیشه عملکردی بهتر از فیلم‌های هندی زبان پیدا کرده است.

در حالی که می‌توان از این روند به عنوان به صدا درآمدن زنگ خطر برای بالیوود یاد کرد، اما در عین حال تحلیل‌گران امید زیادی دارند تا فیلم‌های جدید و بزرگ بالیوودی در دست اکران بتوانند سینماهای این بخش هند را به روال سابق خود برگردانند. «سیرک» با بازی رانویر سینگ و «پاتان» با بازی شاهرخ خان که قرار است ۲۵ ژانویه ۲۰۲۳ در روز ملی جمهوری هند راهی سینماها شود، ۲ فیلمی هستند که سینماداران امید زیادی به آنها بسته‌اند.

«سیرک» ساخته شِتی با بازی سینگ در ۲ نقش و با بازی پوجا هگده، ژاکلین فرناندز، وارون شارما و با حضور دپیکا پادوکون یک فیلم کمدی بر مبنای نمایشنامه «کمدی خطاها» شکسپیر است که پیش از این چند بار دیگر هم در هند با اقتباس از آن فیلم‌هایی ساخته شده بود.

«پاتان» ساخته سیذارت آناند با بازی شاهرخ خان در کنار پادوکن و جان آبراهام یک اکشن مهیج جاسوسی است.

انتظار می‌رود این ۲ فیلم بتوانند با بالا بردن آمار سینماروها، شادی را به گیشه‌ها برگردانند.

گفته می‌شود در ۸ ماه اخیر و از زمانی که هند پاندمی را پشت سر گذاشت و سینماها باز شدند، تنها ۴ فیلم در گیشه‌ها موفق ظاهر شده‌اند و فروشی از ۱.۵ تا ۱.۷ میلیارد روپیه (۱۸ تا ۲۰ میلیون دلار) را ثبت کرده‌اند. آخرین مورد از این فیلم‌ها «براهماسرتا قسمت اول: شیوا» بود که از مرز ۲ میلیارد روپیه عبور کرد.

شاهرخ خان و رانویر سینگ آخرین سوپراستارهای ماندگار هندی هستند که هنوز در بین تماشاگران شور و هیجان زیادی ایجاد می‌کنند و مخاطبان به فیلم‌های آنها باور دارند.

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :