«سگ سکوت» و ماجرای رویارویی یک خانواده در فضایی کابوس‌وار

نسخه ویدئویی نمایش «سگ سکوت» به کارگردانی آروند دشت‌آرای برای علاقه‌مندان به تئاتر تجربی می‌تواند گزینه مناسبی برای تماشا در قرنطینه خانگی باشد. به گزارش تئاتر آنلاین، با توجه به استمرار تعطیلی تماشاخانه‌ها و مراکز هنری به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در ایام پس از تعطیلات نوروزی و لزوم در منزل ماندن اکثر […]


نسخه ویدئویی نمایش «سگ سکوت» به کارگردانی آروند دشت‌آرای برای علاقه‌مندان به تئاتر تجربی می‌تواند گزینه مناسبی برای تماشا در قرنطینه خانگی باشد.

به گزارش تئاتر آنلاین، با توجه به استمرار تعطیلی تماشاخانه‌ها و مراکز هنری به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در ایام پس از تعطیلات نوروزی و لزوم در منزل ماندن اکثر مردم به علاقه‌مندان تئاتر و هنرهای نمایشی برای پر کردن اوقات فراغتشان دیدن فیلم-تئاترهای مختلف پیشنهاد می‌شود که در همین راستا دیدن فیلم-تئاتر «سگ سکوت» به کارگردانی آروند دشت آرای گزینه مناسبی می‌تواند باشد.

«سگ سکوت» به نویسندگی طلا معتضدی جزو اولین نمایش‌های بخش خصوصی بود که سال ۸۸ در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه رفت.

حضور بازیگران سینمایی چون حامد بهداد و باران کوثری در این اثر تجربی جزو اولین تجربیات تئاتر ایران در استفاده از چهره‌های سینمایی در تئاتر بود.

این اثر داستان برادری (حامد بهداد) است که بعد از ۲۰ سال به خانه بر می‌گردد و در منزل خود خواهرش (پانته‌آ بهرام) را می‌بیند که سال‌هاست از خانه خارج نشده است. همراه این برادر، همسر وی (باران کوثری) حضور دارد که باردار است و حضور این سه نفر در این خانه اتفاقاتی را به دنبال دارد.

فضای نمایش بین ذهنیت، واقعیت و رؤیا در نوسان است. در واقع جهان نمایش «سگ سکوت» جهانی اگزوتیک و غریب است که پیش از هر چیز مبتنی بر منطق خواب، رویا و ناخودآگاه است و کل جهان نمایش در جهانی کابوس‌وار میان خواب و بیداری می‌گذرد.‌

در این نمایش علاوه بر حامد بهداد و باران کوثری، بازیگران تئاتری چون پانته‌آ بهرام، داریوش فائزی و سارا ریحانی بازی کرده اند که در این میان بازی پانته‌آ بهرام جزو ویژگی‌های این اثر نمایشی است.‌

فیلم-تئاترها این روزها در اکثر شهر کتاب‌ها، فروشگاه‌های فروش فیلم‌های شبکه نمایش خانگی و بعضی کتاب‌فروشی‌های معتبر قابل خرید هستند همچنین علاقه‌مندان می‌توانند با خرید اینترنتی و تماشا در وی‌اودی‌های مختلف این محصولات را با هزینه مناسب‌تری تماشا کنند.