5نمایش «سپنج رنج و شکنج» نوشته محمود استاد محمد و کار احسان حاجی‌پور مرداد ماه امسال در فرهنگسرای نیاوران به صحنه می‌رود.

به گزارش MrArt، احسان حاجی پور درباره اجرای این نمایش گفت: این نمایشنامه در بردارنده سه اپیزود مختلف است و آن گونه که خود آقای استاد محمد می‌گوید،‌ سه چهره از هستی است.

این کارگردان تئاتر‌، نمایشنامه «سپنج رنج و شکنج» را متفاوت‌ترین متن محمود استاد محمد دانست و توضیح داد: این نمایشنامه گرچه به لحاظ نوع نگاه‌ها و دیالوگ‌ها جنس نوشتن و … همان ویژگی‌های همیشگی آثار آقای استاد محمد را دارد اما شکل اجرای این نمایش قدری متفاوت‌تر است.

حاجی‌پور درباره گروه بازیگران این نمایش نیز گفت: فعلا مشغول رایزنی هستیم و بزودی ترکیب بازیگران مشخص می‌شود.

این کارگردان تئاتر پیش از این قرار بود نمایشنامه «عکس خانوادگی» استاد محمد را اجرا کند که اجرای آن به دلایلی منتفی شد و پس از آن احسان حاجی‌پور نمایشنامه «سپنج رنج و شکنج» را جایگزین کرد.

او همچنین درباره وضعیت جسمانی محمود استاد محمد که این روزها در بستر بیماری است،‌ به ایسنا گفت: کمبود و نبود دارو علاوه بر عوارض جسمانی‌، از نظر روحی هم به بیماران سرطانی اثر می‌گذارد صرف نظر از هزینه‌های بالای تامین دارو ‌، نبود آن تاثیر بسیار مخربی بر بیمار می‌گذارد و متاسفیم که بیمارانی مانند آقای استاد محمد علاوه بر تحمل بیماری دشوار سرطان باید نبود دارو را هم تحمل کنند.

او اظهار تاسف کرد: به هر حال این مساله باعث شده حال خوبی نداشته باشد، با این حال شکوه و شکایتی نمی‌کند. البته آقای استاد محمد به دلیل طرز فکر و نوع نگاهش به زندگی گله و شکایتی نخواهد داشت اما این دلیل نمی‌شود که ما هم از او غافل شویم.

احسان حاجی‌پور با اظهار تاسف از شرایط دشوار درمان بیماران مبتلا به سرطان افزود: حمایت از هنرمندان بیمار به عهده هیچ سازمان و نهادی نیست اما در وضعیت آشفته ما طبیعتا تنها جایی که هنرمندان می‌توانند به آن مراجعه کنند،‌ وزارت ارشاد است.

 محمود استاد محمد،‌ نمایشنامه و کارگردان با سابقه تئاتر ایران مدتی است با بیماری سرطان مبارزه می‌کند. اما این روزها داروی بیماری او نایاب شده و او مدتی است نتوانسته این دارو را استفاده کند.

پیش از این مانا دختر استاد محمد گفته بود که برای یک بیمار مبتلا به سرطان خیلی سخت است همه دشواری‌های این بیماری را تحمل کند اما به خاطر نبود دارو ناچار به تسلیم در برابر بیماری شود.

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :