» آرشیو مطالب » «سوگ حسین» از دهه دوم محرم در پردیس شهرزاد
2752929
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

«سوگ حسین» از دهه دوم محرم در پردیس شهرزاد

شهریور 24, 1397 0

2752929
«سوگ حسین» عنوان نمایش آیینی و مذهبی است که در قالب چند تعزیه در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می رود.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی پردیس تئاتر شهرزاد، «سوگ حسین» عنوان نمایش آیینی و مذهب است که کارگردانی آن را محمد علی سیفی برعهده دارد و از دهه دوم ماه محرم به مناسبت ایام عزاداری سید و سالار شهیدان به مدت ۷ شب در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می رود.

طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است که از تاریخ ۳۱ شهریور ماه نخستین تعزیه با موضوع شهادت «حضرت عباس (ع)» اجرا شود و در شب های دیگر، تا تاریخ ۶ مهر ماه تعزیه‌هایی با مضمون شهادت «حُر بن یزید ریاحی»، شهادت «حضرت علی اکبر»، شهادت «حضرت قاسم» و شهادت «امام حسین (ع)» روی صحنه برود.

«سوگ حسین» نمایش سوگواره ای برای شهادت امام حسین (ع) است که علاقه مندان می‌توانند هر شب ساعت ۲۲ به تماشای این نمایش آیینی و سنتی بنشینند.در این نمایش ورود برای عموم آزاد است و هیچ گونه بلیت فروشی انجام نخواهد شد. پردیس تئاتر شهرزاد و مرکز هنرهای نمایشی بانی این رویداد هنری و مذهبی هستند.

اجراهای پردیس تئاتر شهرزاد تا ۲۶ شهریور ماه برقرار است و بعد از ایام عزاداری اجراهای تازه ای در این مجموعه روی صحنه خواهد رفت.

نمایش «روزهای بی باران» به کارگردانی امین بهروزی و نمایش «صد در صد» به کارگردانی مرتضی اسماعیل کاشی تا ۲۶ شهریور ماه به اجراهای خود ادامه می‌دهند و بعد از آن نمایش «صد در صد» از اول مهر ماه دوباره روی صحنه می رود.

کد خبر 4403081
نیوشا روزبان

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×