2106330
رحمت امینی قصد دارد نمایش «استاد نوروز پینه‌دوز» را در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه ببرد.

رحمت امینی مدرس و کارگردان تئاتر که چندی پیش نمایش «خدایگان» را با حضور دانشجویان تئاتری در سالن اصلی تالار مولوی روی صحنه برد، درباره جدیدترین فعالیت تئاتری خود به تئاتر آنلاین گفت: بعد از اجرای نمایش های «جیجک علیشاه» و «جعفرخان از فرنگ برگشته» قصد دارم سه‌گانه نمایش های ایرانی را با اجرای نمایشنامه «استاد نوروز پینه‌دوز» نوشته کمال الوزاره محمودی کامل کنم.

وی ادامه داد: وزیر محترم ارشاد وقتی به تماشای «جعفرخان از فرنگ برگشته» نشست ضمن تشویق بنده برای ادامه اجرای نمایشنامه‌های ایرانی قول حمایت از این روند را داد. همچنین آقای شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی نیز قول حمایت از اجرای «استاد نوروز پینه‌دوز» را داده است.

امینی با اشاره به موافقت سعید اسدی ریاست مجموعه تئاتر شهر برای اختصاص نوبت اجرایی به نمایش «استاد نوروز پینه‌دوز» درباره زمان اجرای این اثر بیان کرد: هنوز زمان اجرای این نمایش مشخص نیست ولی قصد دارم اگر بشود «استاد نوروز پینه‌دوز» را در نوروز ۹۸ به صحنه ببرم در غیر اینصورت سعی می کنیم نمایش را قبل از جشنواره بین المللی نمایش های آیینی و سنتی در سال ۹۸ اجرا کنیم تا در ایام جشنواره نیز اثر را روی صحنه ببریم.

این مدرس و کارگردان تئاتر در پایان سخنان خود درباره اینکه نمایشنامه «استاد نوروز پینه‌دوز» چه تغییراتی خواهد داشت، اظهار کرد: من طبق روال ۲ تجربه گذشته همان متن اصلی «استاد نوروز پینه‌دوز» را ملاک خود قرار می دهم و در طول تمرین‌ها تغییرات مورد نیاز انجام خواهد شد.

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :