» آرشیو مطالب » «سهروردی» در تالار وحدت روی صحنه می‌ رود
2063183
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

«سهروردی» در تالار وحدت روی صحنه می‌ رود

فروردین 11, 1396 0

شکرخدا گودرزی قصد دارد نمایش «سهروردی» را مهر و آبان ماه سال جاری در تالار وحدت روی صحنه ببرد.

به گزارش تئاتر آنلاین، شکرخدا گودرزی درباره جدیدترین تجربه کارگردانی خود در سال ۹۶ به مهر گفت: قرار شده است در مهر و آبان ماه سال جاری نمایشنامه «سهروردی» را در تالار وحدت روی صحنه ببرم که به همین منظور تیم طراحان هنری نمایش قطعی شده و در حالی رایزنی با بازیگران مدنظر برای شکل گیری گروه بازیگری نمایش هستیم.

وی درباره طراحان هنری نمایش «سهروردی» افزود: قرار است رضا مهدیزاده طراحی صحنه، بهزاد عبدی آهنگسازی، محسن حسینی طراحی حرکات و پرفورمنس، مژگان عیوضی طراحی لباس و ابراهیم حقیقی طراحی پوستر و بروشور نمایش «سهروردی» را بر عهده بگیرند.

کارگردان نمایش «سهروردی» درباره بازیگران مدنظر برای حضور در این اثر نمایشی، اظهار کرد: با تعدادی از بازیگران صحبت کرده ایم و ترجیح می دهم تا گروه بازیگری نیز مانند گروه طراحان هنری نمایش قطعی نشده، اسامی آنها را اعلام نکنم.

گودرزی درباره نمایشنامه «سهروردی» نیز توضیح داد: این نمایشنامه را چند سال پیش نوشته بودم و با توجه به خوانش چندین باره، تغییراتی در نمایشنامه ایجاد شده و کار متن «سهروردی» نیز تمام شده و از این پس باید به سراغ ایده های اجرایی نمایش برویم.

این کارگردان تئاتر اظهار امیدواری کرد که با مشخص شدن گروه بازیگری نمایش «سهروردی» در آینده ای نزدیک بتواند تمرین های نمایش را از خردادماه سال جاری آغاز کند.

وی درباره اینکه چندین بار نمایشنامه «سهروردی» را برای اجرا به تالار وحدت پیشنهاد داده بود، تأکید کرد: بالاخره بعد از پنج سال مراجعه و پیشنهاد اجرای این نمایش، دوستان به این نتیجه رسیدند که زمان اجرای نمایش «سهروردی» فرا رسیده است.

گودرزی درباره دیگر فعالیت خود در عرصه تئاتر در سال جاری، گفت: در نمایش «روح جهنمی» به کارگردانی بابک محمدی که پیش از این در کشور اتریش اجرا شده بود، به ایفای نقش خواهم پرداخت. این نمایش اثری تک بازیگر است و در حال تمرین آن هستیم.

وی ادامه داد: امیدوارم تا اردیبهشت ماه نمایش «روح جهنمی» به آمادگی لازم برسد تا آن را به صحنه ببریم.

گودرزی درباره مکان اجرای نمایش «روح جهنمی» اظهار کرد: صحبت هایی برای اجرای این اثر در مجموعه تئاتر شهر انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×