سرمايه گذاري دولتي، استقلال سينما را زير سوال مي‌برد

متاسفانه در حال حاضر به علت وجود برخي مشكلات، سرمايه گذاري سينماي مستقل به طور اساسي در بخش دولتي انجام مي شود كه اين موضوع استقلال آن را زير سوال مي‌برد.

فرزاد موتمن، كارگردان سينما و تلويزيون در خصوص سينماي مستقل گفت: فيلم هاي سينماي مستقل فيلمهايي خارج از روند غالب توليد هستند كه با بودجه كم و شرايط خاص، توسط برخي علاقه مندان به اين نوع از سينما ساخته مي شود.
وي افزود: اين فيلم ها به لحاظ فرم و محتوا نيز تصويرگر دنياي فيلمساز است و به اين ترتيب اين فيلم ها راه خود را در توزيع و اكران پيدا مي‌كنند.
وي تصريح كرد: متاسفانه در حال حاضر به علت وجود برخي مشكلات تهيه كنندگي و سرمايه گذاري سينماي مستقل به طور اساسي در بخش دولتي انجام مي شود كه اين موضوع استقلال آن را زير سوال مي‌برد.
موتمن بيان كرد: بخش خصوصي نيز به علت ريسك پذيري بالا قادر به سرمايه گذاري نيست و به همين علت مي‌توان گفت در حال حاضر ما سينماي مستقل نداريم.
اين كارگردان در خصوص نوع و كيفيت حضور بازيگران در سينماي مستقل؛ عنوان كرد: حضور بازيگران در اين نوع فيلم ها قاعده خاصي دارد كه اين كه گاهي اوقات اين افراد با در اختيار گذاشتن خود در خدمت اين فيلم ها، عدم دريافت دستمزد بالا و شراكت با سرمايه گذاران در روند ساخت اين فيلمها به بهبود اين اوضاع كمك مي كنند.
وي تصريح كرد: در صورت پيشروي همين روال در سينماي ايران ضمن برقراري ارتباط خوب و موثر اين آثار با مخاطبان قادر به عملكرد بهتري نسبت به افراد مبتدي خواهد بود.
موتمن در خصوص رويكرد تبليغاتي اين آثار؛ خاطرنشان كرد: متاسفانه در ايران به علت عدم ساخت اين فيلم ها به صورت سنتي، استراتژي تبليغاتي نيز وجود ندارد، اما در صورت درخواست وزارت ارشاد از پرديس ها براي نمايش مستمر و اختصاصي اين آثار، اين سينماها مي توانند محل تجمع مخاطبان فراوان باشند.
موتمن با اشاره به تبليغات موفق شب هاي روشن؛ خاطرنشان كرد: براي تبليغات اين فيلم در بيلبوردها عبارت فقط 3 هفته فقط 3 سينما حك شد كه تاثير قابل توجهي نيز برجاي گذاشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.