ستون‌ های مزاحم در سالن تئاتر + عکس

سالن تئاتر لاهیجان با دو ستون در صحنه و دو ستون در بین تماشاگران، وضعیت مطلوبی ندارد.

«نگار نادری» نویسنده و کارگردان اهل شهر لاهیجان استان گیلان و نویسنده و کارگردان نمایش «سرخ‌ترین تقدیر که نانوشته خوانده شد» در مورد مشکلات موجود در برگزاری جشنواره تئاتر استانی اظهار داشت: برای اجرای نمایش «عاشق شدن به وقت تردید» مشکلات متعددی داشتیم، زیرا اداره ارشاد لاهیجان سالن اجرای تئاتر ندارد و یک سالن کوچک دارد که وسط صحنه آن دو ستون وجود دارد و سالن‌های دیگر نیز برای دانشکده شهید رجایی است، بنابراین ما برای حضور در جشنواره استانی مجبور شدیم برای اجرا به سیاهکل برویم که البته به ما لطف کردند، به دلیل اینکه هر شهر موظف به حمایت گروه شهر خود است، در سیاهکل نیز مشکل اصلی ما نبود نور بود.

این هنرمند تئاتر تصریح کرد: سالن‌های استان گیلان زیبا هستند و همه پرژکتور دارند اما این پرژکتورها بدون لامپ هستند. نمایش‌ ما هم که مبتنی بر نور بود، به مشکل برخورد. ای کاش یک سالن کوچک ولی دارای نور مجهز بود.

نادری در خصوص تنها سالن تئاتر لاهیجان که متعلق به اداره ارشاد است، گفت: سالن تئاتر اداره ارشاد لاهیجان دو ستون در صحنه خود و دو ستون در بین تماشاگران دارد.‌ مجتمع فرهنگی هنری لاهیجان هم 9 سال است که با وجود پیگیری‌ها به ثمر نرسیده است.

وی درباره برگزاری جشنواره تئاتر استانی گفت: در مورد مسائل مالی کارگردانان با توجه به اینکه امسال به طور کلی اداره ارشاد مشکل مالی داشت، انتظار چندانی نداشتند.

نادری افزود: زیرا کارگردان‌ها در جریان این موضوع بودند که قرار است مبالغ قراردادها در آینده پرداخت شود، اما فکر نمی‌کردیم مبالغ اندک جوایز پرداخت نشود. می‌‌توانستند آن را بپردازند، ای کاش جوایز که رقم اندکی را داشت، پرداخت می‌شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.