» آرشیو مطالب » «زندگی گالیله» در شرایط سخت تولید می‌شود/ اجرا در «تئاتر شهر»
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

«زندگی گالیله» در شرایط سخت تولید می‌شود/ اجرا در «تئاتر شهر»

بهمن 8, 1398 0


کارگردان نمایش «زندگی گالیله» اظهار کرد که این نمایش در شرایط سخت تولید تئاتر و وضعیت مالی در هنرهای نمایشی، خود را برای اجرا در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر در سال ۹۹، آماده می‌کند.

شهاب الدین حسین پور کارگردان تئاتر درباره جدیدترین فعالیت خود در زمینه کارگردانی تئاتر، به تئاتر آنلاین گفت: «زندگی گالیله» اثر برتولت برشت و ترجمه حمید سمندریان با بازنویسی و دراماتورژی محمد امیر یاراحمدی را ابتدای خرداد ۹۹ در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌برم. با توجه به اینکه گروه اجرایی با فشار سنگین مسائل اقتصادی تمرین می‌کند و از سوی هیچ ارگان و نهاد خصوصی و دولتی حمایت نمی‌شود، تلاش می‌کند که نمایشی با شکوه و بی‌نقص را برای اجرا آماده کند.

وی اظهار کرد: در این اجرا هنرمندان شناخته شده تئاتر ایران در گروه‌های کارگردانی و تولید، بازیگری و طراحی کنار هم جمع شده‌اند تا این نمایش را برای اجرا آماده کنند. تقریبا یک سال است بازنویسی «زندگی گالیله» شروع شده و حدود ۶ ماه است که جلسات متعددی را برای طراحی ها، کارگردانی و شیوه اجرایی نمایش برگزار می‌کنیم.

حسین پور ادامه داد: امیدوارم با این همه سختی‌ها و مشکلاتی که بر سر راه تولید یک اثر نمایشی وجود دارد، بتوانم آرزوی خودم را که اجرای نمایش «زندگی گالیله» است به سرانجام برسانم که ادای دینی به استاد بزرگ حمید سمندریان است.

وی با بیان اینکه به زودی عوامل تولید، اجرا و بازیگری نمایش را اعلام می‌کنیم، یادآور شد: تمام تلاش مان را انجام می‌دهیم که مشکلات اقتصادی از کیفیت نمایش کم نکند. همه عوامل «زندگی گالیله» با عشق برای این اثر تلاش می‌کنند.

این کارگردان تئاتر در ادامه سخنان خود گفت: قصد داریم در «زندگی گالیله» در کنار هنرمندان با سابقه و با تجربه، در تمام قسمت‌ها مخصوصا بازیگری به جوان‌ها نیز بها بدهیم تا تجربه کسب کنند و فرصتی برای رشدشان باشد. همیشه گروه «پارکینگ» تلاش کرده که جوانان با استعداد به فعالیت حرفه‌ای راه پیدا کنند.

حسین‌پور در پایان سخنان خود تأکید کرد: مخاطبان فرهنگ دوست را دعوت می‌کنم تا از «زندگی گالیله» حمایت کنند، به تماشای نمایش بنشینند زیرا با اثری متفاوت مواجه می‌شوند. همچنین آرزو می‌کنم به نقطه‌ای برسیم که ما هنرمندان تئاتر، صاحب مسئولانی با درایت و شجاع بشویم که برای‌مان امنیت شغلی فراهم کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×