» آرشیو مطالب » ریچاد سوم به انگلستان بازمی‌گردد/ تصاحب تاج و تخت به هر قیمتی!
4080195
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

ریچاد سوم به انگلستان بازمی‌گردد/ تصاحب تاج و تخت به هر قیمتی!

اسفند 13, 1400 0

4080195

کمپانی رویال شکسپیر انگلستان در فصل پاییز سال ۲۰۲۲ میزبان اجرای جدیدی از نمایشنامه «ریچارد سوم» اثر ویلیام شکسپیر می‌شود.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از سایت کمپانی رویال شکسپیر، «ریچارد جوان از شهر گلاستر انگستان با بی‌پروایی تمام و به هر قیمتی شروع به رشد و رسیدن به قدرت می‌کند اما یک ظالم خونخوار تا چه زمانی می‌تواند با اعمال خود ادامه دهد و چگونه می‌توان او را متوقف کرد؟»

ریچارد که جوانی از شهر گلاستر انگلستان است از آشوبی که از جنگ وجود دارد، استفاده کرده و با بی‌پروایی تمام خود را در عرصه قدرت بالا می‌کشد. با نفرت و کینه‌ورزی آشکار، ریچارد به عنوان «ریچارد سوم» تاجگذاری کرده و حکومت را تصاحب می‌کند. اما او چگونه توانست این روند را طی کند؟ ما چگونه اجازه می‌دهیم که جنایت‌کارها روی کار بیایند؟ آنها چگونه مسیر رسیدن به قدرت را طی می‌کنند؟ ما چگونه توسط این جریان تطمیع می‌شویم؟ چگونه این مسیر و روند متوقف می‌شود؟

ماجراها و سؤالات ذکر شده بخشی از موضوع مدنظر نمایش «ریچارد سوم» اثر ویلیام شکسپیر است که در فصل پاییز سال ۲۰۲۲ توسط کمپانی رویال شکسپیر در لندن روی صحنه می‌رود.

در این اجرای جدید از اثر مطرح شکسپیر، گرگوری دوران از چهره‌های شناخته شده کمپانی رویال شکسپیر به عنوان کارگردان حضور دارد. آرتور هاگس و مینی گیل نیز بازیگران نمایش «ریچارد سوم» هستند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×