» آرشیو مطالب » «ریحانه» به ماجرای فدک می‌ پردازد
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

«ریحانه» به ماجرای فدک می‌ پردازد

بهمن 23, 1395 0

نمایش «ریحانه» به نویسندگی و کارگردانی سیروس همتی که تولید مشترک مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران است در ۲ مکان تئاتری اجرا می‌شود.

به گزارش تئاتر آنلاین، سیروس همتی درباره جدیدترین فعالیت خود در زمینه کارگردانی تئاتر به مهر گفت: کوروش زارعی رییس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و همچنین شهرام کرمی رییس مرکز هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران به توافق رسیدند تا برای ایام فاطمیه، به صورت مشترک نمایشی را تولید کنند که قرعه به نام بنده افتاد. از این رو نمایش «ریحانه» که ماجرای فدک را به شکلی امروزی روایت می‌کند، تولید و اجرا می کنیم.

وی درباره زمان و مکان اجرای نمایش «ریحانه»، افزود: این نمایش را از ۲۲ بهمن ماه تا اوایل اسفندماه در پردیس تئاتر تهران به صحنه می بریم و بعد از آن در سالن تئاتر سوره مهر حوزه هنری، اجرای عمومی نمایش «ریحانه» را ادامه می دهیم.

این نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر درباره وضعیت اجرا در پردیس تازه تأسیس تئاتر تهران، اظهار کرد: انتظار می رفت که این پردیس تازه تأسیس با ۱ یا ۲ اثر نمایشی فعالیت خود را آغاز کند ولی مدیریت پردیس با اجرای ۵ اثر نمایشی فعالیت این مجموعه را آغاز کرده که اتفاق خوبی است. هر کدام از این ۵ نمایش با حضور هنرمندان حرفه ای تئاتر به صحنه می روند و من از این بابت خوشحالم.

همتی یادآور شد: ما در اصل راه را برای حضور بزرگان و گروه های حرفه ای بعد از خودمان هموار می کنیم زیرا با تبلیغاتی که از طریق فضاهای مجازی و همچنین توزیع پوستر و تراکت در مناطق اطراف پردیس تئاتر تهران انجام می دهیم، سعی در جذب خانواده ها و مخاطبان به این مجموعه تئاتری داریم.

وی در پایان با بیان اینکه هنوز پردیس تئاتر تهران برای خانواده های مناطق اطراف این مجموعه جا نیفتاده است، ادامه داد: تنها مشکلی که این مجموعه دارد کمبود مخاطب است که البته طبیعی است. شخصا شاهد حضور آدم هایی در مجموعه هستم که تا به حال تماشاگر تئاتر نبوده اند و این جذب و حضور بسیار مهم است. رسالتی که بر دوش ما و گروه های تئاتری دیگری است که در آینده در پردیس تئاتر تهران آثارشان را به صحنه می برند، این است که این مجموعه تئاتری را به مردم و اهالی خوب محله و مناطق اطراف آن معرفی کنند.

علی سلیمانی، امیر یعقوب زاده، سروش طاهری، آزیتا نوری وفا، الهه زحمتی، آرزو عصاری، شهرام مسعودی و سیروس همتی بازیگران نمایش «ریحانه» هستند. احسان تارخ آهنگساز و رضا مهدیزاده طراح صحنه و لباس، دیگر عوامل اجرایی این نمایش را تشکیل می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×