رونمایی از سه نمایشنامه جدید در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر

سه نمایشنامه جدید روز جمعه هفتم خرداد ماه با حضور تعدادی از هنرمندان و علاقه مندان تئاتر در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر رونمایی می‌شوند. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، سه نمایشنامه «ذَبیح»، «خواستگارانِ مهری‏ناز، شاهدختِ دیار سختستان!» و «صبا» به نویسندگی صبوره رنگرز که به همت نشر «آماره» […]


سه نمایشنامه جدید روز جمعه هفتم خرداد ماه با حضور تعدادی از هنرمندان و علاقه مندان تئاتر در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر رونمایی می‌شوند.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، سه نمایشنامه «ذَبیح»، «خواستگارانِ مهری‏ناز، شاهدختِ دیار سختستان!» و «صبا» به نویسندگی صبوره رنگرز که به همت نشر «آماره» منتشر شده‌اند ساعت ۱۶ روز جمعه هفتم خرداد ماه در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر رونمایی می‌شوند.

در این مراسم عطاالله کوپال مدرس و پژوهشگر تئاتر، شهرام احمدزاده منتقد و پژوهشگر و هومن بنائی منتقد و پژوهشگر به معرفی کتاب‌های «ذَبیح»، «خواستگارانِ مهری‏ناز، شاهدختِ دیار سختستان!» و «صبا» خواهند پرداخت.

در توضیحات تکمیلی این سه نمایشنامه آمده است:

«صبوره رنگرز در نمایشنامه «ذَبیح» به موضوع جنایت پرداخته که همواره ذهن بشر را از دیرباز و از بدو خلقت تا امروز، به خود مشغول داشته است. او در نمایشنامه «خواستگارانِ مهری‏ناز، شاهدختِ دیار سختستان!» با اقتباس از شیوه‏‌ نمایش ‏های سنتی ایرانی، به ویژه «تخت حوضی» توانسته است تلفیق مناسبی از شیوه تئاتر مدرن با نمایش‌های سنتی به عمل آورد.

نمایشنامه «صبا» نیز در واقع نوعی متادرام است. یعنی نمایشنامه‏ ای درباره‌‏ نمایشی دیگر، که شخصیت ‏های نمایشنامه‏‌ نخستین قرار است آن را به صحنه ببرند. این سه نمایشنامه در کارگاه نوآوران ادبیات و زیر نظر مستقیم عطاالله کوپال شکل گرفته است.»

مراسم رونمایی و نمایشنامه‌خوانی و جشن امضای این آثار روز جمعه هفتم خرداد ماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در مجموعه تئاتر شهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری برگزار و شرکت برای عموم نیز آزاد است.