» آرشیو مطالب » روایتی از «فلکه باغشاه» مسکو روی صحنه/ سیاستمداری که فریب خورد
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

روایتی از «فلکه باغشاه» مسکو روی صحنه/ سیاستمداری که فریب خورد

دی 29, 1398 0

نمایش «مسکو، فلکه باغشاه» به کارگردانی عطا کشاورزجود و نویسندگی نوید عظیمی تا پایان دی‌ماه روی صحنه تماشاخانه سیمرغ تهران خواهد بود.

به گزارش تئاتر آنلاین، «مسکو، فلکه باغشاه» ماجرایی از فریب خوردن یک سیاست‌مدار ارشد حزب کمونیست شوروی سابق در ایام جنگ جهانی دوم و ۲۶ سال پس از انقلاب روسیه را روایت می‌کند.

این اثر نمایشی که در سال ۹۴ از سوی نوید عظیمی، نویسنده برنامه‌های طنز رادیویی نوشته شده است پیش از این یک بار در دانشگاه کاشان اجرا شده است. در این نمایش که عطا کشاورزجود کارگردانی آن را برعهده دارد، پرستو پرواز، عماد جاویدپور، افشین رازی، علی قنبر و هدیه هاشمی نقش‌آفرینی می‌کنند.

قصه «مسکو، فلکه باغشاه» در بستری فانتزی پیش می‌رود و سرشار از موقعیت‌های گروتسک است. همچنین این نمایش با وجود داشتن ساختاری مدرن، از نزدیک شدن به فضاهای سورئال و ابزورد پرهیز کرده است و موقعیت‌های گروتسک آن در فضایی رئال رخ می‌دهد.

داستان «مسکو، فلکه باغشاه» بر رابطه بین پنج شخصیت شامل یک افسر ارشد ک.گ.ب به همراه سربازش و همچنین سیاستمداری کمونیست و همسر و دخترش استوار شده است؛ شخصیت‌هایی که هر کدام نماینده‌ای از اقشار گوناگون جامعه شوروی سابق هستند.

از دیگر افرادی که با این اثر نمایشی همکاری کرده‌اند می‌توان از مهرناز حسینعلی طراح لباس و چهره‌پردازی، امیرعباس بابایی خراسانی طراح صحنه، افشین رازی طراح نور و گرافیست، محمدحسین خودکار مدیر تولید، مجتبی مسموعی منشی صحنه، ساینا محمدی مدیر صحنه، ارشک مالمیر دستیار صحنه، سارا شفیق عکاس، الهه ستاری و سپهر بهرامیان اجرای چهره‌پردازی و محمد هدایت‌زاده و عارف صدیق اجرای دکور نام برد.

علاقه‌مندان به «مسکو، فلکه باغشاه» تا پایان دی‌ماه می‌توانند با مراجعه به سایت تیوال بلیت این نمایش را تهیه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×