» برگزیده » روابط پیچیده آدم‌ها در “خانه سربی”/همکاری دلچسب با کارگردان‌های جوان
1361
برگزیده - تئاتر ایران

روابط پیچیده آدم‌ها در “خانه سربی”/همکاری دلچسب با کارگردان‌های جوان

اردیبهشت 9, 1392 0

1361سحر دولت‌شاهی با اشاره به اینکه علاقمند به همکاری با کارگردان‌های جوان تئاتر است عنوان کرد نمایش “خانه سربی” روایتی پیچیده از رابطه پیچیده انسان‌ها را به تصویر می‌کشد.

به گزارش MrArt، سحر دولت‌شاهی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون درباره فعالیت‌های اخیرش در زمینه تئاتر به خبرنگار مهر گفت: این روزها مشغول تمرین نمایش “خانه سربی” به کارگردانی علی نرگس‌نژاد هستم و این نمایش قرارست به زودی در سالن اصلی تئاتر شهر روی صحنه برود. نرگس‌نژاد را از قبل می‌شناختم و کارهایش را دوست داشتم مخصوصا نمایش “جیره‌بندی پر خروس برای سوگواری”. او نیز کارهای قبلی من را دیده بود و پیشنهاد همکاری به من داد. از آنجا که من مدتی در سفر بودم نمایشنامه را از طریق ایمیل دریافت کردم و از آن خوشم آمد و بالاخره و البته دیرتر از بقیه بازیگران به گروه پیوستم.

وی افزود: یک دیوانگی خوب در متن‌های نرگس‌نژاد است که من آن را دوست دارم. او فضایی در آثارش به وجود می‌آورد که بر کل کار قالب است. برای پذیرفتن این نقش نیز علاوه بر حضور کارگردان و متن خوب نمایشنامه، حضور عوامل حرفه‌ای نیز مزید بر علت شد چون قطعا هیچ گاه با یک فاکتور سر کار نمی‌روم و بسیاری از موارد را برای پذیرفتن یک نقش در نظر می گیرم.

بازیگر “طلا و مس” ادامه داد: در نمایش “خانه سربی” با دوستان حرفه‌ای و درجه یکی همکاری می کنم که باعث خرسندی است. جنس روابط آدم‌ها در این نمایش بسیار پیچیده و جذاب است. در نمایش “خانه سربی” با داستانی چند لایه همراه با ادبیاتی خاص و جذاب روبرو هستیم.

وی با اشاره به اینکه مایل نیست درباره نقشش در این نمایش توضیحی بدهد درباره همکاری با کارگردان‌های جوان گفت: بسیار علاقمند به همکاری با کارگردان های جوان و خوش‌فکر هستم. تا کنون با کارگردان‌هایی از جمله آتیلا پسیانی همکاری کردم اما یکی از دوست‌داشتنی‌ترین کارهای زندگی‌ام با امیررضا کوهستانی در “تجربه‌های اخیر” و رضا گوران در نمایش “جاده طولانی مارپیچ ” بوده است. به هر حال معتقدم که این ها هم‌نسلان من هستند و حرف یکدیگر را بهتر می‌فهمیم.

دولت‌شاهی تجربه حضور در نمایش‌های” مادمازل ژولی” آتیلا پسیانی، “زائر” و “بی شیر و شکر” حمید امجد، “هی مرد گنده گریه نکن” جلال تهرانی، “تجربه‌های اخیر” امیررضا کوهستانی، ” زنی از گذشته ” محمد عاقبتی و”جاده طولانی مارپیچ” رضا گوران را در کارنامه دارد.

پانته‌آ پناهی‌ها، سیامک صفری، بابک حمیدیان، سحر دولتشاهی، فرزین صابونی و مینا ساداتی بازیگران نمایش “خانه سربی” هستند که از نیمه دوم اردیبهشت ماه در سالن اصلی تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×