» آرشیو مطالب » «رهسپار خیمه‌ها» با 40 اجرا در 10 استان کشور پایان یافت
آرشیو مطالب - استان ها

«رهسپار خیمه‌ها» با 40 اجرا در 10 استان کشور پایان یافت

مرداد 27, 1401 1

اهواز- نمایش خیابانی «رهسپار خیمه‌ها» به نویسندگی و کارگردانی مصطفی بوعذار در قالب تور نمایشی از دهه اول محرم تا پایان دهه دوم محرم به اجرای عمومی پرداخت.

به گزارش تئاتر آنلاین، این نمایش با بهره‌گیری از عناصر تعزیه و مفاهیم عاشورایی به معرفی شهدای مدافع حرم خوزستانی می‌پردازد و در قالب اولین تور نمایشی گسترده در ۱۰ استان کشور میزبان زائران حرم رضوی و عزاداران حسینی بود.

این تور نمایشی که از خوزستان آغاز شد در ادامه به استان‌های همدان، البرز، مرکزی، قم، تهران، گلستان، مازندران، خراسان رضوی و لرستان با استقبال باشکوه مخاطبان و تماشاگران مواجه شد.

در این میان هشت اجرای این نمایش در صحن‌های آزادی، انقلاب اسلامی، پیامبر اعظم و غدیر در تاسوعا و عاشورای حسینی همراه با استقبال زائران رضوی و سیاه‌پوشان حسینی بود.

همچنین این نمایشی در چهار نوبت در صحن مطهر کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) در استان قم، امامزاده طاهر کرج و امامزاده صالح تجریش تهران به اجرای عمومی این نمایش پرداخته است.

نمایش شاخص خیابانی «رهسپار خیمه‌ها» پیش از این در جشنواره‌ها و رویدادهای ملی و خارج از کشور حضوری فعال داشته است.

این تور نمایشی که برای اولین بار در سطح کشور برگزار می‌شود به همت کانون تئاتر دینی اداره کل هنرهای نمایشی در قالب دوازدهمین دوره ملی تئاتر صاحبدلان و با مشارکت هیئت‌های مذهبی و تشکل‌های دینی در ۱۰ استان کشور اجرا داشت که با استقبال بی نظیر مخاطبان روبه‌رو شد.

نمایش «رهسپار خیمه‌ها» با اجرای بیش از چهل نوبت در ۱۰ استان مختلف اتفاق تازه و حرکتی ارزشمندی است که به همت هنرمندان متعهد خوزستانی شکل گرفت و راوی حماسه‌های عاشورایی در دهه اول و دوم محرم امسال بود.

این تلاش ستودنی به همت گروه تئاتر «آئین مردم» بازتاب گسترده‌ای در میان اهالی هنر و رسانه داشته و نوید بخش حمایت و تقویت جبهه فرهنگی انقلاب در راستای تعالی هنر متعهد و دینی کشور به شمار می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×