«رفتم سیگار بخرم، دَه سال طول کشید» در تالار مولوی

نمایش «رفتم سیگار بخرم، دَه سال طول کشید» به کارگردانی باقر سروش در تالار مولوی به صحنه می رود. به گزارش تئاتر آنلاین، باقر سروش به‌زودی جدیدترین نمایش خود با نام «رفتم سیگار بخرم، دَه سال طول کشید» را در تالار مولوی روی صحنه خواهد بُرد. سروش پیش از این، نویسندگی و کارگردانی نمایش‌های «زمستان» […]


نمایش «رفتم سیگار بخرم، دَه سال طول کشید» به کارگردانی باقر سروش در تالار مولوی به صحنه می رود.

به گزارش تئاتر آنلاین، باقر سروش به‌زودی جدیدترین نمایش خود با نام «رفتم سیگار بخرم، دَه سال طول کشید» را در تالار مولوی روی صحنه خواهد بُرد.

سروش پیش از این، نویسندگی و کارگردانی نمایش‌های «زمستان» (تئاتر شهر و تالار مولوی)، «اپراتور نسل چهارم» (تئاتر مستقل تهران) و نویسندگیِ نمایش‌های «رؤیای نیمۀ شب تابستان» و «رومئو و ژولیت» (اقتباس از شکسپیر، به کارگردانی مصطفی کوشکی در تئاتر مستقل تهران)، «مغازۀ خودکشی» (پردیس تئاتر شهرزاد) و «سرحدات لیر» (تئاتر مستقل تهران) را در کارنامه هنری خود دارد. او همچنین تقدیر نمایشنامه‌نویسی از سی‌وسومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و تقدیر و تندیس از سه دوره جشنوارهۀ بین‌المللی تئاتر دانشگاهی را دریافت کرده است.

«رفتم سیگار بخرم، دَه سال طول کشید» جدیدترین اثر باقر سروش است که وی درباره آن نوشته است: «اجرای تئاتر، هیچ معنایی ندارد. ترکیب لجاجت و مقاومت، در وضعیت آب و هوایی موجود، ریه‌هایی مشحون از ستاره و گلوله می‌طلبد. کار ما اختراع هواسازِ درون‌سوز است. اجرای تئاتر، هیچ معنایی ندارد. صرفاً با لجاجت از درون نفس می‌کشیم و حمله آخر را تمرین می‌کنیم. تئاتر بی‌معناست؛ اما تئاتر ما نفس‌نکشیدن از بیرون است.»

اطلاعات تکمیلی در رابطه با این نمایش، متعاقباً اعلام خواهد شد.