رضا ثروتی با «ویتسک» به تالار حافظ می‌ آید

نمایش «ویتسک» نوشته گئورک بوشنرو به کارگردانی رضا ثروتی از یکشنبه سوم دی ماه در تالار حافظ اجرا خواهد شد.

نمایش «ویتسک» نوشته گئورک بوشنرو به کارگردانی رضا ثروتی از یکشنبه سوم دی ماه در تالار حافظ اجرا خواهد شد.

نمایش «ویتسک» به کارگردانی رضا ثروتی از یکشنبه سوم دی ماه در تالار حافظ اجرا خواهد شد. طراحی، نویسندگی و کارگردانی این نمایش بر عهده ثروتی است و آرمان جعفری، محمد عقیلی و مجید رحیمی جعفری تهیه‌کنندگان این اثر هستند.

«ویتسک» تراژدی است به قلم گئورگ بوشنر – نمایشنامه‎نویس قرن 19 آلمان- که در 23 سالگی این نمایش را ناتمام گذاشت. پس از سال‎ها دیگران پی به نبوغ بوشنر بردند و از میان دست نوشته‎هایش به تکمیل نمایش «ویتسک» پرداختند.

ویتسکِ رضا ثروتی داستان مرد فقیری است که تنها انگیزهاش را برای زندگی کردن به دست آوردن مایحتاجی برای همسرش می‎داند. او که عاشقانه همسر و فرزندش را دوست می‌دارد با خیانت همسرش مواجه شده و از آن پس همه هستی و پدیده‎های اطرافش را رو به زوال و نابودی می‎بیند. ترس‎های او که قالبی برگرفته از دنیای کابوس گونه‌اش دارد، در ذهن وی به شکل مفاهیمی چون آخرالزمان، فراماسونری (تشکل‌های زیرزمینی و اسرارآمیز) و جهان‎های موازی نمایان می‎شود.

بازیگران این نمایش را مرتضی اسماعیل کاشی، پانته‎آ پناهی‎ها، بابک حمیدیان، مهدی کوشکی، ماکان اشگواری، اصغر پیران، بهمن عباس‌پور، آرمین هایراپنیان و حمیدرضا ا‌لله‌بخش (قهرمان اسکیت نمایشی کشور) تشکیل می‎دهند. گروه نمایش آکادمی هنر و خانه هنرهای شهری مجریان طرح این نمایش هستند.

عوامل این نمایش عبارتند از:

طراحی لباس و آکساسوار: شیوا میرحمیدی، طراح نور: رضا بهجت، موسیقی و طراح صدا: بامداد افشار، مشاور تولید: کیوان کثیریان، دستیاران تهیه: الهه عقیلی و سهیل الله‌یار، پشتیبانی و هماهنگی: هدیه میرزاده، دستیاران کارگردان: نیما محبی، راحله شمسآبادی و آرمین هایراپتیان، مشاور صدا و مهندسی فنی صدا: آیدین الفت، مدیر صحنه: سعید غفاری، طراح چهره‎پردازی: سارا اسکندری، طراح پوستر و بروشور: مرتضی اتابکی، عکاس: آوا کیایی و مهرداد متجلی، دستیاران صحنه: مهدی عبدی و محسن اصلانی، دستیاران لباس نسیم ملکی و مهیا صالحی.

مدیر تبلیغات و امور رسانه‎ای‌: منصوره بسمل، گروه روابط عمومی: ایلیا شمس و عسل عباسیان.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.